NIK krytykuje nadzór nad programem onkologicznym, MZ wyjaśnia

W związku z raportem Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym realizacji przez ministra zdrowia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w latach 2009-2013, resort zdrowia wydał komunikat.

Czytaj: NIK: resort zdrowia niewystarczająco nadzoruje program zwalczania nowotworów

Jak wyjaśnia MZ, przygotowywany przez resort Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych na kolejne lata będzie oparty na nowych zasadach dotyczących planowania zakupów sprzętu onkologicznego, nadzoru nad jego wykorzystywaniem. Ma on także na celu usprawnienie działań służących poprawie efektywności profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jednocześnie w ramach doraźnych działań Ministerstwo Zdrowia prowadzi kontrole i analizy dotyczące wykorzystywania sprzętu onkologicznego zakupionego w ramach NPZChN oraz kontrole i analizy innych obszarów związanych z leczeniem onkologicznym.

Ponadto przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i wprowadzane obecnie w życie zmiany w leczeniu onkologicznym (tzw. pakiet onkologiczny), będą miały istotny wpływ na efektywniejsze wykorzystanie już zakupionego sprzętu stosowanego w terapii onkologicznej oraz racjonalne planowanie kolejnych zakupów według rzeczywistego zapotrzebowania i w celu zabezpieczenia zdrowotnego pacjentów.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH