Lekarze z Polskiej Grupy Raka Płuca zdobyli jedną z nagród w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC). Wyróżnienia są przyznawane multidyscyplinarnym zespołom pracującym dla zapewnienia chorym najwyższej jakości pomocy onkologicznej.

Nagrody IASLC Foundation Cancer Care Team Award zostały przyznane w tym roku po raz pierwszy. Wręczono je w poniedziałek w Jokohamie (Japonia) podczas największej na świecie konferencji poświęconej tematyce raka płuca - poinformowała Polska Grupa Raka Płuca w przesłanym PAP komunikacie.

Wyróżnienia są przyznawane w podziale na 4 regiony: Ameryka Północna; Ameryka Łacińska; Europa; Azja/reszta świata.

Zgłaszać kandydatów do nagrody mógł każdy pacjent lub jego opiekun, który uznał, że w trakcie swojego leczenia otrzymał wyjątkowe wsparcie. Przy ocenie zgłoszeń brano pod uwagę nie tylko fachowość udzielanej pomocy medycznej, ale także wpływ na poprawę komfortu życia chorych, wsparcie psychologiczne, duchowe oraz pomoc w dostępie do informacji o leczeniu, rehabilitacji i pomocy emocjonalnej.

Z Europy najlepsza okazała się właśnie grupa lekarzy reprezentujących Polską Grupę Raka Płuca. To działające od 15 lat stowarzyszenie zrzesza onkologów, torakochirurgów, pulmonologów i patologów, zajmujących się problematyką leczenia raka płuca. Jak można przeczytać na stronie internetowej stowarzyszenia, jego misją jest przede wszystkim poprawa wyników leczenia chorych na nowotwory płuca w Polsce, powstrzymanie narastającego problemu epidemiologicznego, stworzenie narodowego programu zapobiegania epidemii raka płuca oraz zapewnienie leczenia pilnie potrzebującym.

Za główny cel Grupa stawia sobie natomiast wdrażanie i promocję zasad profilaktyki, a także oświaty zdrowotnej, prowadzenie działalności dydaktycznej oraz dążenie do poprawy poziomu wiedzy na temat nowotworów płuca.

W uzasadnieniu nagrody dla polskich lekarzy jury zwróciło uwagę na olbrzymie doświadczenie zawodowe specjalistów oraz ich podejście do chorych. Jak podkreślono, z argumentacji przedstawionej przez pacjentów zgłaszających Polaków do nagrody wynika, że polska grupa wyjątkowo rzetelnie oraz życzliwe i empatyczne wspiera chorych.

W skład nagrodzonego zespołu wchodzą: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Orłowski - kierownik Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, dr hab. n. med. Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz dr hab. n. med. Renata Langfort - kierownik Zakładu Patomorfologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH