Lubuskie: szpitale wojewódzkie podpisały porozumienie ws. utworzenia ośrodka radioterapii

Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. i dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze podpisali porozumienie o współpracy w zakresie utworzenia i funkcjonowania ośrodka radioterapii w gorzowskiej lecznicy.

Zarządzający lubuskimi lecznicami przekonywali, że współpraca między dwoma największymi szpitalami w województwie jest niezwykle istotna i niesie ze sobą wiele korzyści, także dla pacjentów.

- Chcemy, aby nasi lekarze mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w zaprzyjaźnionym szpitalu. Niebawem obie stolice regionu połączy ukończona trasa S3, będzie zatem łatwiej odbywać takie przygotowanie. Od dawna współpracujemy z zielonogórską lecznicą. Konflikty o inwestycje żyją w mediach, my jesteśmy zgodni, że zarówno pediatria na południu jak i radioterapia na północy są potrzebne pacjentom. Chcemy się konsultować w zakresie rodzaju i jakości świadczonych usług - podkreślał Piotr Dębicki, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze ma możliwość szkolenia w zakładzie radioterapii. Dyrekcja lecznicy deklaruje wsparcie także na etapie tworzenia ośrodka.

- Radioterapia w Gorzowie jest potrzebna. Co do tego nie ma wątpliwości. My służymy radą, szkoleniami na naszym sprzęcie oraz konsultacjami specjalistów. Możemy i chcemy pomóc na etapie projektowania inwestycji. Już teraz jest wiele kwestii, które należałoby uwzględnić, a wynika to z naszego doświadczenia - przekonywał Waldemar Taborski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze

Obie jednostki już teraz konsultują wiele spraw dotyczących rodzaju świadczonych usług.

- Bardzo zależy nam na kontakcie ze szpitalem w Gorzowie. Nasza lecznica również zyska na pełnym ośrodku radioterapii, który będzie tak blisko - przekonywała Róża Balicka-Poźniak, kierownik zakładu radioterapii z pododdziałem radioterapii Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. 


W ramach porozumienia szpitale mają też nawiązać współpracę na poziomie biura rejestru nowotworów w Gorzowie i centrum monitorowania chorób nowotworowych w Zielonej Górze. Na wybudowanie ośrodka radioterapii czekają pacjenci nie tylko z północy województwa lubuskiego, ale także z Barlinka, Choszczna, Dębna. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH