Kraków: klinika Szpitala Uniwersyteckiego z akredytacją ESGO Dzięki akredytacji klinika staje się Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej Fot. Fotolia

Klinika i Katedra Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej CM UJ w Krakowie uzyskała prestiżową akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). Na jej mocy staje się Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Jest jednocześnie pierwszą placówką w Polsce, która może się szczycić tym tytułem.

Certyfikat otwiera drogę do szkoleń zagranicznych, a także umożliwia wymianę doświadczeń ze specjalistami z całego świata. Przyznanie akredytacji stanowi również potwierdzenie, że Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii świadczy usługi kompleksowo, zgodnie z wszelkimi obowiązującymi standardami. To również szczególne wyróżnienie, ponieważ jest to pierwszy tego typu certyfikat przyznany polskiej placówce na okres pięciu lat.

Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jako jedyny w Małopolsce oferuje kompleksowe leczenie onkologiczne kobiet w ciąży, u których rozpoznano nowotwór złośliwy.

Dodatkowo oddział systematycznie rozszerza dostępność metod małoinwazyjnych w radykalnym leczeniu operacyjnym nowotworów złośliwych narządu rodnego. Zgodnie ze światową tendencją, większość interwencji chirurgicznych w tym zakresie - za wyjątkiem pacjentek z rakiem jajnika - wykonywana jest już laparoskopowo.

W ramach oddziału pacjentki mają dostęp już nie tylko do chemio- i radioterapii, ale również tak nowoczesnych metod terapeutycznych jak brachyterapia.

Akredytacja European Society of Gineacological Oncology to drugie, obok certyfikatu Senologic International Society  międzynarodowe wyróżnienie otrzymane przez jednostki działające na bazie Szpitala Uniwersyteckiego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH