KE: rozszerzenie wskazań dla leku przeciwko czerniakowi

Komisja Europejska dopuściła Yervoy (ipilimumab) to stosowania w leczeniu pierwszego rzutu u dorosłych pacjentów z zaawansowanym (nieoperacyjnym lub przerzutowym) czerniakiem złośliwym.

Decyzja KE o rozszerzeniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu została podjęta na podstawie danych pochodzących z badań fazy II i III przeprowadzonych z udziałem chorych na zaawansowanego czerniaka, a także z dwóch prowadzonych w warunkach rzeczywistych retrospektywnych badań obserwacyjnych obejmujących pacjentów z zaawansowanym czerniakiem otrzymujących ipilimumab w dawce 3 mg/kg mc. w monoterapii, w ramach leczenia pierwszego rzutu.

Stwierdzono zasadniczo zgodne przeżycie całkowite w połączonej grupie niepoddawanych wcześniej chemioterapii pacjentów otrzymujących ipilimumab w dawce 3 mg/kg mc. w badaniach klinicznych fazy II i III oraz u nieleczonych wcześniej pacjentów w dwóch retrospektywnych badaniach obserwacyjnych. Rozszerzenie wskazań do stosowania ipilimumabu dotyczy wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii i Norwegii. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH