Gdańsk: prof. Jacek Jassem został mistrzem

Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został laureatem konkursu MISTRZ i otrzymał subsydium w wys. ok. 300 tys. zł.

Jak informuje Gdański Uniwersytet Medyczny, dofinansowanie w wysokości 299 970 zł dotyczy realizacji projektu ''Prognostic and predictive signifiance of microRNA in colon cancer''.

W tym roku Zarząd Fundacji na rzecz Nauki Polskiej przyznał subsydia profesorskie 8 uczonym w dziedzinie nauk o życiu i o Ziemi. Jednym z nagrodzonych jest również prof. Jarosław Marszałek z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i GUMed, który w ramach programu będzie realizował projekt ''Involvement of mitochondrial Hsp70/J-protein chaperone system in iron-sulfur cluster biogenesis: molecular biology and evolution''.

Program MISTRZ realizowany jest od 1998 r. Adresowany jest do uczonych o znaczącym dorobku badawczym i sukcesach w pracy z młodą kadrą naukową. Jego celem jest wspieranie wybitnych uczonych poprzez subsydia, które pozwolą im zintensyfikować prowadzone dotychczas prace badawcze lub umożliwią podjęcie nowych kierunków badań. Dofinansowanie może trwać od 12 do 36 miesięcy, a jego obecna wysokość to 300 tys. zł.

Kandydatów zgłasza powołana przez Fundację grupa kilkudziesięciu wybitnych uczonych, uznawanych za autorytety w danej dziedzinie. Na tej podstawie Fundacja tworzy listę zaproszonych do udziału w konkursie. Ci z zaproszonych uczonych, którzy zechcą w nim uczestniczyć, przedstawić powinni informację o swoich zamierzeniach naukowych wraz z projektem wykorzystania subsydiów. Zarząd Fundacji wyłania laureatów, posiłkując się opiniami recenzentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH