Dąbrowa Górnicza: nareszcie oficjalne otwarcie centrum onkologii Otwarcie tak nowoczesnej placówki jest historycznym wydarzeniem dla całego Zagłębia. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W poniedziałek (20 lutego) w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbędzie się oficjalne otwarcie części onkologicznej placówki. Wcześniej szpital leczył chorych onkologicznie bez kontraktu na radioterapię.

Jak mówi Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor placówki, poniedziałkowa uroczystość to forma podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do stworzenia w Dąbrowie Górniczej jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków onkologicznych.

Dąbrowski szpital, po dwóch latach prowadzenia działalności onkologicznej na własny koszt, we wrześniu 2016 r. otrzymał kontrakt NFZ na świadczenia z zakresu radioterapii.

Centrum onkologii, w którego strukturach działają nowoczesne zakłady - radioterapii, medycyny nuklearnej oraz pracownie - rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, wyposażono m.in. w dwa akceleratory, przyspieszacze liniowe służące prowadzeniu radioterapii pacjentów chorych na nowotwory oraz skaner PET służący diagnostyce onkologicznej. 

Zagłębiowskie Centrum Onkologii funkcjonuje od sierpnia 2014 r. Od momentu uruchomienia części onkologicznej w ZCO wykonano napromieniania terapeutyczne u 1286 pacjentów, przeprowadzono 11279 badań TK, 2493 badań rezonansu magnetycznego, 756 badań PET oraz udzielono 19704 porad pacjentom onkologicznym. Rozwój dąbrowskiej onkologii zaliczany jest do najważniejszych inicjatyw zdrowotnych podjętych w ostatnich latach w regionie - podaje w informacji dla mediów Marta Kurzacz z sekcji marketingu i promocji Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.

Otwarcie tak nowoczesnej placówki jest historycznym wydarzeniem dla całego Zagłębia. O tym, jak oczekiwany to moment, świadczy także ponad 6 tysięcy podpisów poparcia zebranych wcześniej pod listem do NFZ z prośbą o przyznanie kontraktu na świadczenie usług. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH