Centrum Onkologii w Bydgoszczy dostanie pieniądze na radioterapię i rezonans

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy zadeklarował w piątek (8 listopada), że do końca tego roku Centrum Onkologii w Bydgoszczy będzie miało pełne pokrycie finansowe wszystkich zabiegów z zakresu radioterapii oraz badań rezonansem magnetycznym.

To reakcja NFZ na wielokrotnie podnoszony przez kierownictwo CO w Bydgoszczy problem zwiększającej się systematycznie liczby pacjentów oczekujących na wykonanie badań niezbędnych w procesie diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych. Centrum Onkologii wyjaśniało także, iż radykalne skrócenie kolejek jest możliwe jedynie w sytuacji znaczącego zwiększenia środków finansowych przeznaczonych dla szpitala.

- Jednocześnie dyrektor OW NFZ zwrócił się do dyrekcji CO, aby - w porozumieniu z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie terapii onkologicznej - uczyniła wszystko, aby tych badań wykonano w tym czasie jak najwięcej - poinformował portal rynekzdrowia.pl Jan Raszeja, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ.

- Nasz ośrodek onkologiczny jest jednym z najlepszych w kraju. Pacjent z rozpoznaną chorobą nowotworową potwierdzoną histopatologicznie ma zagwarantowane kompleksowe leczenie w ośrodku wysokiej klasy, nie musi wędrować po szpitalach, które jedynie próbują go leczyć. Ale to nie znajduje zrozumienia w Funduszu - nie krył wcześniej rozgoryczenia w rozmowie z nami Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Wskazywał, że pacjenci spoza województwa stanowią nawet 1/3 chorych leczonych w CO. - Poprzez to szpital wygenerował duże kwoty nadwykonań, których Fundusz nie chce pokryć. Inne centra onkologii w Polsce nie mają takich problemów w rozliczeniach ze swoimi regionalnymi oddziałami NFZ - mówił.

Czytaj też: Nadwykonania w onkologii: co ratuje życie, a co przedłuża agonię?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH