Badania kliniczne: przełom w terapii nowotworów litych? FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Technologia L-DOS47, rozwijana przez Helix Immuno-Oncology, ma szansę w najbliższym czasie okazać się przełomem w terapii nowotworów. Potwierdzają to wyniki prowadzonego w Polsce badania klinicznego fazy I/IIa - informuje w spółka w komunikacie prasowym.

W badaniu klinicznym zanotowano 78-procentową odpowiedź na leczenie u pacjentów z najwyższych grup dawkowania. Wyniki po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas 17. Światowej Konferencji Poświęconej Rakowi Płuc (World Conference on Lung Cancer). 

- Technologia Tumor Defense BreakerTM (L-DOS47) neutralizuje kwasowość mikrośrodowiska nowotworów litych, dzięki czemu ma szansę w niedługim czasie stać się prawdziwym przełomem w immunoonkologii. Dowodzą tego wyniki otwartego, nierandomizowanego badania klinicznego fazy I/IIa, oceniającego profil bezpieczeństwa, tolerancję zwiększonych dawek TDBTM oraz skuteczność terapii - podaje Helix Immuno-Oncology.

Grupa badawcza objęła mężczyzn i kobiety powyżej 18. roku życia, cierpiących na niepłaskonabłonkowego niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) w zaawansowanym stadium rozwoju (IIIb/IV). W ocenie skuteczności terapii, wzięto pod uwagę wyniki 47 spośród wszystkich 55 pacjentów, którzy uczestniczyli w badaniu fazy I.

U 78 proc. osób z najwyższych grup dawkowania (od 5,76 do 13,55 µg/kg) stwierdzono odpowiedź na leczenie po przyjęciu dwóch cyklów TDBTM. Dodatkowo, u 50 proc. z nich odnotowano stabilizację choroby (w rozumieniu kryteriów RECIST v1.1) oraz zmniejszenie zmian patologicznych.

W 57% przypadków nie zauważono progresji choroby przez ponad 16 tygodni. Stwierdzono także tendencję do odpowiedzi zależnej od dawki - przyjęcie większej porcji wiązało się z lepszą odpowiedzią na leczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH