TAVI: skuteczna i bezpieczna metoda leczenia pacjentów nieoperacyjnych

Przezcewnikowa implantacja zastawek aortalnych (TAVI - Transcatheter Aortic Valve Implantation) to metoda małoinwazyjna, szczególnie wskazana u pacjentów z licznymi obciążeniami zdrowotnymi, dla których klasyczna operacja kardiochirurgiczna wiązałaby się z wysokim ryzykiem powikłań.

- Metoda ta pozwala wszczepić zastawkę m.in. pacjentom starszym, z zaawansowanymi innymi chorobami, często już po operacjach kardiochirurgicznych, którzy nie kwalifikują się do kolejnej takiej operacji. Jest to więc metoda skuteczna - tłumaczy prof. Andrzej Ochała, kierownik Zakładu Kardiologii Inwazyjnej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, jeden z dyrektorów Konferencji THT Poland 2015.

- Badania wykazują, że TAVI jest także metodą bezpieczną. Wyniki wszczepienia zastawek tą techniką nie są gorsze niż efekty osiągane przez kardiochirurgów, właśnie w populacji pacjentów wysokiego ryzyka - dodaje prof. Ochała.

Wypowiedź zarejestrowana podczas konferencji THT Poland (Katowice, 19-20 lutego 2015 r.).

THT Poland (TAVI Heart Team Poland) to organizowana od 2014 r. międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniu TAVI. Jej celem jest utworzenie miejsca wymiany doświadczeń oraz edukacji członków Zespołów Sercowych, a także prezentowanie nowych rozwiązań w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH