Starachowice: gdzie będą leczeni pacjenci kardiologiczni? Świętokrzyski NFZ nie ogłosił konkursu z zakresu kardiologii inwazyjnej dla północy regionu. Fot. PTWP

Obsada kadrowa pracownia hemodynamiki oraz oddziału kardiologicznego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach pozwala na zapewnienie należytej opieki - twierdzi dyrekcja placówki, pytana o losy pacjentów po możliwej likwidacji ośrodka PAKS.

- Każdy pacjent, który zgłosi się do szpitala, otrzyma należytą pomoc w zakresie świadczonych przez nas usług - mówi dla portalu echodnia.pl Katarzyna Arent p.o. dyrektora szpitala, odpowiadając na pytanie o los pacjentów kardiologicznych, po ewentualnym zamknięciu ośrodka kardiologii inwazyjnej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS).

Zdaniem Arent część pacjentów Klinik będzie korzystać ze świadczeń kardiologicznych udzielanych bliżej miejsca zamieszkania. Większość pacjentów Klinik - jak podaje p.o. dyrektora - to pacjenci z powiatu skarżyskiego i ze względu na podobną odległość do Końskich (jak do Starachowic) zaczną się leczyć w koneckim szpitalu, który posiada zarówno oddział kardiologiczny jak i pracownię hemodynamiki.

P.o. dyr. Katarzyna Arent przekonuje, że oddział kardiologiczny szpitala w Starachowicach jest gotowy do przyjęcia pacjentów, a pracownia hemodynamiki szpitala nie boryka się z problemami kadrowymi. Przyznaje natomiast, że pacjenci w stanie wymagającym interwencji z zakresu chirurgii naczyniowej będą kierowani również do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i Szpitala Specjalistycznego w Końskich. 

Przypomnijmy, że Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca ze Starachowic to jedna z lecznic, która nie weszła do nowej sieci szpitali w regionie, co zapewniłoby placówce finansowanie świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Świętokrzyski NFZ nie ogłosił też konkursu na świadczenia z tej dziedziny dla północy regionu; z analiz wynika, że zabezpieczają je inne podmioty - m. in. publiczny szpital w Starachowicach.

Szpital PAKS w Starachowicach działa od 9 lat. Rocznie na dwóch oddziałach hospitalizuje ok. 4 tys. pacjentów. W poradni kardiologicznej przyjmowanych jest ok. 10 tys. osób rocznie. Lecznica zatrudnia ok. 150 osób.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz zaapelowała w piątek (6 października) o to, by "ratować" klinikę kardiologiczną i chirurgii naczyniowej w Starachowicach. Jak powiedziała "najlepszą w naszym regionie".

Okła-Drewnowicz podczas piątkowej konferencji prasowej w stolicy regionu świętokrzyskiego zapowiedziała "ostatni bój" w tej sprawie, odnosząc się w ten sposób do zwołanego na wtorek nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Podczas posiedzenia tej komisji będą poruszane sprawy związane z dostępnością do świadczeń kardiologicznych w kraju.

Więcej: echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH