Przemyśl: szpital otrzyma 15 mln zł na koordynowaną opiekę kardiologiczną W przemyskim szpitalu przybędzie miejsc dla pacjentów cierpiących na schorzenia kardiologiczne. Fot. Archiwum

Prawie 15 mln zł trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu na realizację projektu ''Koordynowana opieka kardiologiczna''. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dzięki projektowi powstanie nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, a istniejący oddział kardiologiczny poszerzy swoją działalność o pododdział kardiologii inwazyjnej.

Projekt zakłada również doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny poradni kardiologicznej w szpitalu oraz unowocześnienie i wyposażenie w nowy angiograf pracowni hemodynamiki i angiologii. Dotychczasowy angiograf w szpitalu funkcjonuje już od 13 lat i w przypadku awarii nie ma możliwości jego naprawy. Szpital wówczas zostałby pozbawiony możliwości pełnienia dyżuru zawałowego i wykonywania wszelkich procedur kardiologicznych, a pacjenci musieli by być kierowani do szpitali w Rzeszowie, Sanoku lub Krośnie.

Ponadto w szpitalu przybędzie miejsc dla pacjentów cierpiących na schorzenia kardiologiczne oraz skróci się oczekiwanie w kolejce do rehabilitacji i dalszej terapii.

Całkowita wartość projektu wynosi 14,8 mln zł, przy czym wartość dofinansowania z UE to kwota 12,6 mln zł. Realizacja projektu zostanie zakończona w IV kwartale 2018 r.

Więcej: www.podkarpackie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH