Prof. Witkowski nowym prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. Adam Witkowski. Fot. Materiały prasowe

Prof. Adam Witkowski został nowym prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wyboru dokonano podczas XXI Międzynarodowego Kongresu PTK, który obraduje w Katowicach (21-23 września).

Prezes-elekt stanie na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w 2019 r, którego członkiem jest od ponad 20 lat. Kandydaturę profesora Witkowskiego zgłosił Zarząd Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego pod przewodnictwem prof. Jacka Legutko. Wybory w Polskim Towarzystwie Kardiologicznym odbywają się co dwa lata.

Prof. Adam Witkowski jest kierownikiem Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie. Specjalizuje się w takich zagadanieniach, jak: przezskórne interwencje wieńcowe, angioplastyka tętnic szyjnych i nerkowych, ablacja przegrody w HOCM, przezskórna implantacja zastawki aortalnej (TAVI), inwazyjne leczenie nadciśnienia tętniczego.

Prof. Witkowski przed wyborami zapowiadał pracę nad rozwojem kompleksowej kardiologii. Jego zdaniem konieczna jest ścisła współpraca kardiologów-klinicystów, kardiologów zajmujących się diagnostyką obrazową, wadami serca, niewydolnością serca, intensywną terapią kardiologiczną, kardiologią interwencyjną, zaburzeniami rytmu i przewodnictwa oraz kardiochirurgów i pielęgniarek.

W jego programie na kolejne lata znalazły się m.in. następujące cele: pozyskiwanie środków finansowych dla Towarzystwa, zabieganie o godne warunki pracy i realizację celów zawodowych i naukowych, ścisła i stała współpraca PTK z organami administracji państwowej, a także z Sejmem, Senatem oraz z samorządami.

Profesor uważa, że PTK powinno być mocnym i wiarygodnym partnerem dla przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej. Każda dyskusja o zmianie systemu ochrony zdrowia w Polsce, w szczególności dotycząca kardiologii, czy szerzej pojętej medycyny sercowo-naczyniowej, powinna toczyć się z udziałem Towarzystwa.

Czytaj: Kardiolodzy apelują do premier Szydło o pilną interwencję

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH