Platforma internetowa ułatwia diagnozowanie rzadkich chorób kardiologicznych

W poniedziałek (10 czerwca) w Klinice Chorób Serca Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja oficjalnie inaugurująca projekt w zakresie diagnozowania i leczenia rzadkich chorób kardiologicznych.

Podczas spotkania, w którym wzięli udział dyrektorzy szpitali i kierownicy klinik zaangażowanych w projekt, omówiono pierwsze przypadki chorobowe z udziałem wszystkich partnerów na platformie internetowej.

Liderem projektu jest Klinika Chorób Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego  im. Jana Pawła II pod kierunkiem prof. Piotra Podolca. W projekcie jako partnerzy uczestniczą: Niemiecki Instytut Serca w Berlinie, Szpital San Rafaele w Mediolanie, Litewski Uniwersytet Nauk Medycznych w Kownie oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rydze.

W tym gronie, ze strony polskiej, znalazł się: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz szpitale w Chrzanowie, w Zakopanem i Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Projekt jest realizowany z dużym udziałem środków unijnych przy zaangażowaniu zarządu województwa małopolskiego. W trakcje realizacji projektu takie telemedyczne wideokonferencje będą odbywały się cyklicznie, umożliwiająć wymianę wiedzy i konsultacje przypadków w gronie wybitnych specjalistów.

Choroby rzadkie serca to schorzenia zagrażające życiu lub w znacznym stopniu upośledzające osoby chore. Ich specyfika sprawia, że diagnozowanie nie jest łatwe i często wykracza poza ramy ogólnie przyjętych wytycznych. Występowanie tych chorób określa się na poziomie ok. 5 przypadków na 10 000 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH