MZ ws. zawieszenia działalności oddziału PAKS w Myszkowie Resort zdrowia podkreśla, że pacjenci z województwa śląskiego mają w pełni zabezpieczony dostęp do świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej. Fot. Flickr/Helge V. Keitel (CC BY 2.0)

Ministerstwo Zdrowia w związku z informacją prasową Polsko-Amerykańskich Klinik Serca o zawieszeniu działalności przez należący do grupy oddział kardiologii w Myszkowie wyjaśnia, że oddział ten nie miał podpisanego kontraktu z NFZ.

Jednocześnie resort podkreśla, że pacjenci z województwa śląskiego mają w pełni zabezpieczony dostęp do świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej.

Świadczeń w zakresie kardiologia hospitalizacja udziela na terenie województwa śląskiego 20 świadczeniodawców w 33 miejscach wykonywania świadczeń, natomiast świadczeń w zakresie kardiologia hospitalizacja - 10 świadczeniodawców w 20 komórkach organizacyjnych. 

W miastach graniczących z powiatem myszkowskim (tj. w Sosnowcu, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej) działa łącznie 5 ośrodków kardiologii inwazyjnej.

Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Myszkowie nie miał i nie ma umowy ze Śląskim OW NFZ na świadczenie usług w żadnym z powyższych zakresów. Ministerstwo Zdrowia zaznacza też, że w Polsce jest dwa razy więcej pracowni kardiologii zabiegowej, niż wynosi średnia dla krajów wysokorozwiniętych.

W swojej informacji prasowej PAKS stwierdzają, że ''zamknięcie oddziału jest konsekwencją drastycznych obniżek wycen świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjne''.

Jak podaje MZ, decyzja o obniżce taryfy dla kardiologii interwencyjnej została poprzedzona wnikliwą analizą przeprowadzoną przez analityków AOTMiT. Jej wynik wskazał, że procedura ta była do tej pory przeszacowana przy jednoczesnym niedoszacowaniu innych procedur kardiologicznych.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH