Lekarze popłyną na Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego Dar Młodzieży na pełnym morzu FOT. Bruno Girin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W tym roku Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 2 września w Londynie. Tradycją w środowisku kardiologów i kardiochirurgów z Polski staje się oryginalne dotarcie na miejsce tego wydarzenia. Część lekarzy przybywa tam drogą morską, żeglując.

I w tym roku lekarze dotrą na miejsce Kongresu płynąc fregatą Dar Młodzieży.

Organizatorem rejsu z ramienia Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest kardiolog i znany żeglarz, kapitan Jacek Wacławski, który ma w swoim dorobku nie tylko wyprawy pod żaglami na kongresy Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), ale także m.in. opłynięcie Ameryki Południowej wokół Przylądka Horn (Cape Horn Antarctica). Był też inicjatorem słynnej wyprawy przejścia żaglowcem Stary jedną z najtrudniejszych żeglarskich tras - z Grenlandii do Vancouver śladami Amundsena.

Jak podkreślają organizatorzy żeglarskiego przedsięwzięcia, ta atrakcyjna forma dotarcia lekarzy do Londynu pokazuje także jak zintegrowane jest polskie środowisko kardiologiczne i kardiochirurgiczne.

Do udziału w rejsie bowiem zaproszeni zostali zaproszeni lekarze z całej Polski: Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic, Piły, Gdańska, Bydgoszczy, Włocławka, Szczecina, Lublina, Łodzi, Białegostoku, Rzeszowa, Opola, Zabrza i innych większych i mniejszych ośrodków.

150 sesji naukowych, 500 eksperckich
Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego jest jednym z największych wydarzeń tego typu na świecie. To najbardziej wpływowe forum specjalistów chorób układu krążenia, które przyczynia się do globalnego upowszechniania najnowszych osiągnięć naukowych, badań klinicznych i odkryć.

W ESC Congress 2015, który został zorganizowany w londyńskim centrum kongresowym ExCel, weźmie udział ponad 30 tys. profesjonalistów z 144 krajów, a jego przebieg sprawozdawać będzie ponad 700 dziennikarzy.

Choć w nazwie kongresu podkreślane jest słowo „europejski”, to jego uczestnicy są także z Azji, Japonii, Brazylii czy Australii. Jednym z gości ESC, w czasie sesji poświęconej biologii serca i jego starzeniu się będzie laureatka Nagrody Nobla Elizabeth Helena Blackburn (pochodząca z Tasmanii).

W trakcie pięciu dni Kongresu odbędzie się 150 sesji naukowych i 500 sesji eksperckich. Zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w zakresie problematyki chorób sercowo-naczyniowych wybrane z 11 tysięcy abstraktów. Kongresowi towarzyszyć będzie również 180 ekspozycji wystawców z całego świata, którzy zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia badawcze i technologiczne.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH