Krakowska pielęgniarka z tytułem "Nurse Fellow" w kardiologii

Irena Bzukała z Krakowa to pierwsza Polka, która uzyskała tytuł Nurse Fellow of the European Society of Cardiology (NFESC, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego). Wyróżnienie to przyznawane jest osobom o wyjątkowych osiągnięciach w zakresie opieki kardiologicznej.

Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne powołując Stowarzyszenia Pielęgniarek chciało podkreślić znaczenie profesjonalnej opieki pielęgniarskiej w całym procesie leczenia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

Kandydaci do tytułu Nurse Fellow (Pielęgniarki przyjaciela) muszą wykazać się minimum dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, odpowiednimi kwalifikacjami oraz aktywnością w zakresie edukacyjnym, wydawniczym i naukowym.

Irena Bzukała w 1978 r. ukończyła Liceum Medyczne w Krakowie i rozpoczęła pracę zawodową w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im Dr Anki - obecnie Jana Pawła II, na Bloku Operacyjnym Oddziału Kardiochirurgii, asystując w jednych z pierwszych operacji na otwartym sercu w tym szpitalu. W latach 1989-1994 pracowała na Oddziale Pulmonologii, a od 1994 r. do chwili obecnej - na Oddziale Klinicznym Choroby Wieńcowej.

Bierze czynny udział w badaniach naukowych, realizacji programów i grantów (CMUJ NCN), jak i międzynarodowych programach badawczych. Jest współautorem wielu doniesień prezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych dotyczących głownie diagnostyki i leczenia omdleń oraz zaburzeń rytmu serca. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie kardiologii dla pielęgniarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH