Kraków: szpital im. Jana Pawła II otworzy oddział rehabilitacji kardiologicznej

W czwartek (13 marca) nastąpi oficjalne otwarcie oddziału rehabilitacji kardiologicznej, który - w nowym kształcie - funkcjonuje w Krakowskim Szpitalu Specjalistyczny im. Jana Pawła II od początku 2014 r.

W czwartek (13 marca) nastąpi oficjalne otwarcie oddziału rehabilitacji kardiologicznej, który - w nowym kształcie - funkcjonuje w szpitalu od początku 2014 r.

Oddział rehabilitacji kardiologicznej, jako samodzielna jednostka, funkcjonuje w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II od początku roku 2014 (wcześniej 15 łóżek rehabilitacji kardiologicznej usytuowanych było w strukturze ośrodka rehabilitacji). Prowadzi rehabilitację w trybach: stacjonarnym (hospitalizacja - dostępne są 43 łóżka), w trybie oddziału dziennego oraz rehabilitację w ramach prewencji rentowej ZUS (ambulatoryjną, a następnie domową z nadzorem telemedycznym).

Na oddział przyjmowani są przede wszystkim pacjenci po zabiegach kardiochirurgicznych, po ostrych zespołach wieńcowych, zabiegach angioplastyki z implantacją stentu oraz po zaostrzeniach niewydolności serca.

Skierowanie na tego rodzaju rehabilitację może być wystawione przez lekarza: oddziału kardiologii, kardiochirurgii, chorób wewnętrznych, poradni kardiologicznej oraz poradni rehabilitacji.

Rehabilitacja jest prowadzona w oparciu o model kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej, który obejmuje: ćwiczenia dwa razy dziennie (ogólnousprawniające, oddechowe, treningi na ergometrach rowerowych), rehabilitację indywidualną, fizykoterapię, indywidualne i grupowe zajęcia z psychologiem, porady dietetyczne oraz edukację prozdrowotną

Diagnostyka, dostępna w ramach oddziału, obejmuje m.in. testy wysiłkowe, testy spiroergometryczne, 6- minutowy test korytarzowy z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, tętna i saturacji, monitorowanie holterowskie EKG, 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH