Kraków: XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Już po raz trzynasty hipertensjolodzy, kardiolodzy, lekarze rodzinni oraz lekarze innych specjalności będą mieli okazję do spotkania, wymiany doświadczeń oraz poznania osiągnięć światowej hipertensjologii podczas Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (Kraków, 18-20 października 2012 r.).

Tematyka XIII Zjazdu PTNT poświęcona będzie szeroko pojętym problemom nadciśnienia tętniczego. Na świecie nadciśnienie tętnicze stanowi jeden z najszerzej rozpowszechnionych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, a w Polsce dotyczy ok. 18 mln dorosłych Polaków i ma zasadniczy wpływ na bardzo wysokie wskaźniki przedwczesnej umieralności i skrócenie przeciętnej długości życia.

Co trzeci chory z nadciśnieniem jest nieświadomy swojej choroby. W celu ograniczenia niekorzystnych skutków nadciśnienia konieczne są liczne działania o charakterze medycznym, edukacyjnym i medialnym. Działania takie od wielu lat podejmuje Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.

Program zjazdu obejmuje sesje naukowe, edukacyjne oraz cykl seminariów mających ułatwić zdobycie umiejętności koniecznych w postępowaniu z pacjentami z nadciśnieniem tętniczym. Znajdą się w nim również sesje naukowe i dydaktyczne poświęcone głównie aspektom klinicznym nadciśnienia tętniczego.

Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Zjazdu jest prof. Danuta Czarnecka, kierownik I Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego UJCM, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Miejsce: Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kraków, ul. Krupnicza 33

Więcej informacji: www.zjazd.ptnt.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH