Kraków: Kongres Kardiologii Prewencyjnej 2016 - poznamy najnowsze wyniki badań Eksperci będą dyskutować o najnowszych badaniach epidemiologicznych Fot. Archiwum

W dniach 18-19 listopada odbędzie się w Krakowie IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego "Kardiologia Prewencyjna 2016 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy". Udział w wydarzeniu weźmie ponad 500 specjalistów z całej Polski.

Eksperci będą dyskutować o najnowszych badaniach epidemiologicznych i problemach, jakie należy przezwyciężyć, by skutecznie leczyć Polaków.

Kardiologia prewencyjna 2016 to spotkania multidyscyplinarne, na które zaproszono nie tylko kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu, m.in. psychologów.

W programie znajdą się zarówno bardzo specjalistyczne tematy skierowane do lekarzy, ale również tematy ważne z perspektywy zdrowia publicznego oraz pacjentów, takie jak np.: diagnostyka i leczenie uzależnienia od tytoniu, czy wpływ zanieczyszczeń środowiska na ryzyko występowania chorób układu krążenia.

Eksperci będą starali się odpowiedzieć na pytanie, czy warto szeroko promować uprawianie sportu wyczynowego oraz, czy należy unikać jedzenia mięsa i wędlin. Przedstawione też będą nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także wyniki najnowszych badań epidemiologicznych.

- W programie konferencji znajdują się zarówno sesje edukacyjne dla lekarzy, jak i debaty poświęcone najważniejszym problemom współczesnej polskiej medycyny i kardiologii, w tym dotyczące organizacji opieki medycznej nad pacjentami z chorobami układu krążenia. Ponadto będą debaty poświęcone zanieczyszczeniu środowiska atmosferycznego i metodom radzenia sobie z tym problemem - wymienia przewodniczący Rady Naukowej Konferencji prof. Piotr Jankowski z Collegium Medicum UJ.

Dodaje, że w czasie konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań, na które kardiolodzy i środowisko medyczne czekają od dawna. Będą to m.in. dane pokazujące związek między jakością powietrza, a występowaniem chorób układu sercowo-naczyniowego w aglomeracji śląskiej.

Będzie także mowa o badaniach aktywności fizycznej u polskich dzieci, młodzieży i młodych dorosłych oraz oceniających zmiany aktywności fizycznej Polaków. Po raz pierwszy będą też prezentowane wyniki badań dotyczących jakości opieki nad pacjentami z czynnikami ryzyka chorób układu krążenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH