Elbląg: system telemedyczny, czyli szybsza pomoc w przypadku zawału

Szpital Wojewódzki w Elblągu ma nowoczesny system telemedyczny wczesnej diagnostyki zawałów serca. Daje on możliwość istotnego skrócenia czasu od chwili wystąpienia pierwszych objawów zawału do wdrożenia terapii reperfuzyjnej.

Zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiej Rady Resuscytacji czas ten nie powinien przekraczać 90 minut - informuje portal info.elblag.pl

Wdrożenie systemu telemedycznego w regionie podnosi skuteczność działań ratunkowych i zwiększa szanse na uratowanie życia i zdrowia osobom z zawałem serca. Możliwość konsultacji kardiologicznej na odległość jest także istotnym elementem wspomagania Zespołów Ratownictwa Medycznego, tym bardziej, że w składzie zespołu coraz częściej nie ma lekarza.

Zakupu dokonano w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja, projekt pn. "Rozwój nowoczesnych zespołów ratownictwa medycznego polegający na modernizacji infrastruktury, rozbudowie systemu wspomagania decyzji oraz podniesieniu jakości świadczeń medycznych w oparciu o współpracę transgraniczną".

Więcej:  www.info.elblag.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH