Międzynarodowa Komisja ds. Zdrowia (International Health Commission, IHC) przyznała Grupie American Heart of Poland (AHP) certyfikat "Center of Excellence in Cardiology & Cardiosurgery" za osiągane wyniki leczenia oraz liczbę pacjentów korzystających z pomocy Klinik.

International Healthcare Commission jest niezależną organizacją, zajmującą się oceną jakości i certyfikacją szpitali oraz klinik na całym świecie, powstałą w 2009 r. w Atlancie.

"Przyznany przez nią pięciogwiazdkowy certyfikat w zakresie opieki z zakresu kardiologii i kardiochirurgii jest potwierdzeniem najwyższej światowej jakości usług świadczonych przez placówki Grupy American Heart of Poland" - przekazała w komuniakcie dla mediów Marta Marczak, rzecznik prasowy Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

- Jest nam miło, że nasza codzienna praca na rzecz polskich pacjentów jest doceniana nie tylko w naszym kraju, ale również poza nim, przez niezależnych ekspertów z Międzynarodowej Komisji ds. Zdrowia spoza Polski. To dla nas kolejny powód do tego, by utrzymywać tak wysoki poziom jakości leczenia oraz dalej rozwijać metody stosowane w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia - mówi prof. Paweł Buszman, prezes zarządu American Heart of Poland.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca należące do grupy American Heart of Poland od początku swojego istnienia kładły nacisk na jakość leczenia oferowanego pacjentom. Osiągane przez nie wyniki leczenia konkurują z wynikami najlepszych ośrodków w USA i Wielkiej Brytanii.

Kliniki Serca są jedynym w kraju ośrodkiem kardiologii inwazyjnej, który zdecydował się udostępnić szerokiej opinii publicznej informację o jakości leczenia w swoich placówkach.

Grupa American Heart of Poland od wielu lat zajmuje się działalnością badawczą, polegającą przede wszystkim na testowaniu w Centrum Badawczo-Rozwojowym (CBR) nowych urządzeń medycznych i leków oraz sposobów leczenia chorób sercowo-naczyniowych. Projekty realizowane w CBR AHP umożliwiły wprowadzenie na polski rynek wielu innowacyjnych rozwiązań służących zwiększaniu bezpieczeństwa i komfortu chorych kardiologicznych

- Na świecie dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia układu krążenia, nie tylko z zakresu kardiologii czy kardiochirurgii, ale również chirurgii naczyniowej, na której rozwój kładziemy w Klinikach Serca duży nacisk. W Polsce ogromnym problemem są amputacje kończyn dolnych. Naszą misją jest ratowanie także tych pacjentów - przekazał prof. Radosław Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący rady nadzorczej American Heart of Poland, prezes San Antonio Endovascular & Heart Institute i dyrektor medyczny Stone Oak Center for Angiography & Interventions, San Antonio w Teksasie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH