Poniedziałek, 20 października 2014 

Ginekologia i położnictwo

Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia | 14-02-2014 15:01

Wrocław: dziecko przeżyło aborcję - jest kontrola Serwis Ginekologia i położnictwo

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu wszczęto kontrolę na oddziale ginekologiczno-położniczym, po tym jak ważące 700 gramów dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Kobieta, u której chciano przeprowadzić aborcję była w ok.  23 tygodniu ciąży. Powodem było wykrycie u dziecka zespołu Downa. Dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Nieoficjalnie mówi się, że dziecko, które w momencie urodzenia ważyło ok. 700 gramów, ma poważną wadę serca, ale ma też duże szanse na przeżycie. Rynek Zdrowia próbował skontaktować się z dyrektorem szpitala, jednak do chwili publikacji był on dla nas nieuchwytny.

W Polsce przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza - tylko w trzech przypadkach: jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (aborcja możliwa jest do 12. tygodnia ciąży); gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu); jeżeli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Więcej:  www.gazetawroclawska.pl

  • Aborcja
    Dzieci się nie zabija

    ~Jacek, 2014-02-18

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

WAŻNE TEMATY ⋅

POLECAMY W SERWISACH