Piątek, 25 kwietnia 2014 

Ginekologia i położnictwo

Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia | 14-02-2014 15:01

Wrocław: dziecko przeżyło aborcję - jest kontrola Serwis Ginekologia i położnictwo

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu wszczęto kontrolę na oddziale ginekologiczno-położniczym, po tym jak ważące 700 gramów dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Kobieta, u której chciano przeprowadzić aborcję była w ok.  23 tygodniu ciąży. Powodem było wykrycie u dziecka zespołu Downa. Dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Nieoficjalnie mówi się, że dziecko, które w momencie urodzenia ważyło ok. 700 gramów, ma poważną wadę serca, ale ma też duże szanse na przeżycie. Rynek Zdrowia próbował skontaktować się z dyrektorem szpitala, jednak do chwili publikacji był on dla nas nieuchwytny.

W Polsce przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza - tylko w trzech przypadkach: jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (aborcja możliwa jest do 12. tygodnia ciąży); gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu); jeżeli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Więcej:  www.gazetawroclawska.pl

 • Aborcja
  Dzieci się nie zabija

  ~Jacek, 2014-02-18

DODAJ KOMENTARZ

WAŻNE TEMATY ⋅

 • W życiu kobiety nie ma dobrego czasu na otyłość

  Paulina SZULC, Wrocław, ISTNIEJĄ DWA POWODY OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADWAGI / CUKRZYCY / NADCIŚNIENIA / CHORÓB SERCA U LUDZI: ♥♥♥♥♥ 1. Wysoki poziom cukru we...

 • Żywienie kliniczne - za rzadko stosowane?

  CU -24lata od 1996 wykryty Collit , Żywienie pozajelitowe , to jedyne dobre leczenie gdzie można dojść do siebie , osobiście miałem włączone leczenie pozajelitowe w szpitalu CSK na...

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.