Warszawa: ogólnopolska konferencja "Być położną dziś i jutro"

W dniach 19-20 listopada br. w Warszawie odbędzie się konferencja ''Być położną dziś i jutro - jak sprostać wymaganiom współczesności''.

Konferencja adresowana jest do wszystkich osób zajmujących się kobietą w okresie okołoporodowym: położnych, lekarzy ginekologów, neonatologów, pielęgniarek noworodkowych, instruktorek szkół rodzenia, doradczyń laktacyjnych, doul oraz do osób odpowiedzialnych za organizację opieki okołoporodowej w Polsce.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, Fundacja Rodzić po Ludzku, XXI wiek stawia przed osobami zajmującymi się kobietą w okresie okołoporodowym coraz to nowe wyzwania.

Zmieniające się standardy w opiece okołoporodowej, większa świadomość i oczekiwania beneficjentek opieki sprawiają, że zawód położnej i lekarza wymaga nie tylko nieustającego kształcenia, ale także radzenia sobie coraz bardziej stresującymi sytuacjami. Warto odpowiedzieć sobie sobie na pytania: Kim jest współczesna rodząca? Jakie są jej oczekiwania? Co to jest pokolenie Y i jak sobie z nim radzić?

W programie konferencji znalazły się m.in. zagadnienia: jak budować samorządność i samodzielność położnych w Polsce, alternatywne techniki prowadzenia porodu, najnowsze doniesienia naukowe z zakresu położnictwa, znaczenie pierwszego kontaktu dla powstania więzi matki z dzieckiem, standardy postępowania zespołu terapeutycznego podczas dystocji barkowej, zespół wypalenia zawodowego w zawodzie położnej oraz socjologiczne spojrzenie na współczesne pokolenie rodzących kobiet.

Więcej: www.rodzicpoludzku.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH