Położna na medal wybrana! Zwyciężczyni plebiscytu pracuje w Krakowie Położna na medal pracuje na Oddziale Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Fot. Materiały prasowe

W konkursie odbywającym się w ramach kampanii ''Położna na medal'' wybrane zostały najlepsze położne w Polsce i poszczególnych województwach. Łącznie oddano na nie 19112 głosów. Najlepszą położną w Polsce została Monika Wójcik która zdobyła 1366 głosów i pokonała 427 konkurentek.

Plebiscyt na najlepszą położną w Polsce powstał, żeby podnosić świadomość społeczeństwa na temat roli położnej w opiece okołoporodowej. Jest on jednym z elementów kampanii społeczno-edukacyjnej ''Położna na medal'' - informują organizatorzy konkursu.

Pierwsze miejsce i tytuł ''Położnej na medal'' w 4. edycji plebiscytu, który zakończył się 31 grudnia 2017 r. otrzymała Monika Wójcik z liczbą głosów 1366. Ukończyła ona studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 roku zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje na Oddziale Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Wójtowicz z liczbą głosów 1250. Przez 34-letnie życie zawodowe związana z pracą w trakcie porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Trzecie miejsce zajęła Marzena Langner-Pawliczek, na którą oddano 827 głosów. Od 29 lat związana z oddziałem ginekologiczno-położniczym w Knurowie. W 2015 roku rozpoczęła pracę jako położna środowiskowa w poradni nr 5 w Knurowie.

Zakończona 31 grudnia 2017 roku kampania społeczno-edukacyjna ''Położna na medal'', w ramach której przeprowadzono konkurs, organizowana jest od czterech lat. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk.

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan. Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH