Ministerstwo Zdrowia wybrało realizatorów programu „In vitro”

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki dotyczące wyboru realizatorów programu zdrowotnego pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016” na okres od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2016 r. Na ten cel przeznaczono łącznie 154 348 318 zł.

W oparciu o § 9 zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie prowadzenia prac nad opracowaniem i realizacją programów zdrowotnych (Dz. Urz. Min. Zdrow. Nr 4, poz. 32) resort poinformował, że decyzją komisji konkursowej, zaakceptowaną przez ministra zdrowia, do realizacji wspomnianego programu zostało wyłonionych 29 podmiotów.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia rozdysponowana kwota stanowi ok. 90 proc. środków zabezpieczonych na realizację we wspomnianym okresie.

Pozostałe ok. 10 proc. środków, odpowiednio do każdego roku, zostanie rozdysponowane w kolejnych latach wykonywania programu celem zapewnienia jego efektywnej realizacji. 

Umowy na realizację przedmiotowego zadania - przygotowane zgodnie z projektem stanowiącym załącznik do ogłoszenia konkursowego na wybór realizatorów programu będą sukcesywnie przekazywane realizatorom.

Więcej (lista podmiotów): www.mz.gov.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH