GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia podpisali w środę (27 czerwca) umowy z przedstawicielami siedmiu szpitali na dofinansowanie rozwoju sieci referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności.
Głównym celem "Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce" na lata 2016-2020 ma być zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.
W ramach programu planuje się m.in. utworzenie sieci co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności i przeprowadzenie szkolenia personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności.
Lista referencyjnych ośrodków obejmuje 16 placówek. Są to m.in. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. dr. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu.
Wśród ośrodków referencyjnych znajdują się także Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi, Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
- Mam przyjemność podpisania umów dotyczących projektów na prawie 20 mln zł, z czego prawie 7 mln będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej z programu Infrastruktura i Środowisko - powiedziała w środę wicedyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Anna Goławska.
Wśród placówek, które zawarły w środę umowy były m.in. Instytut Matki i Dziecka, szpital im. Orłowskiego, szpital w Białymstoku oraz w Katowicach, Poznaniu i Szczecinie.


CZYTAJ TAKŻE
- 14:57 Gowin: ministerstwo nie będzie niczego narzucać w sprawach statutów uczelni
- 14:30 Co zawiera projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu?
- 13:55 Szumowski: e-skierowania to lepsze wykorzystanie zasobów w ochronie zdrowia
- 13:45 Białystok: jest kolejna edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej
- 13:20 Katowice: ważą się losy oddziału dermatologicznego dla dzieci
- 12:40 Włoszczowa: powiat daje młodym lekarzom stypendium i mieszkanie
- 12:15 Nowe przepisy unijne szansą dla polskich farmaceutyków?
- 1 Grożenie, że szpitale powiatowe zostaną zamknięte, to strachy na Lachy
- 2 Z roku na rok spada sprawność fizyczna dzieci w Polsce. Czy ten trend można odwrócić?
- 3 Medicover przejmie za ponad 300 mln zł szpitale Neomedic
- 4 MRPiPS: centra opiekuńcze i opieka wytchnieniowa w ramach wsparcia niepełnosprawnych
- 5 Emilewicz: kończymy prace nad projektem nowego Prawa zamówień publicznych
- 6 Ryki: nie wiadomo kiedy szpital wznowi działalność
- 7 Prof. Czauderna: system odszkodowawczy za zdarzenie niepożądane działa wadliwie
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych