Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich wyjaśnia okoliczności zgonu dziecka w łonie matki na oddziale ginekologiczno-położniczym.

W związku ze śmiercią dziecka w dniu 9 lutego br. dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich wyjaśnia w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej szpitala, że zgon dziecka nastąpił w łonie matki i nie był poprzedzony żadnymi wcześniejszymi objawami dających choćby nikłe oznaki, że z matką lub dzieckiem dzieje się coś złego.

''W dniu 9 lutego b.r. o godz. 15:30 do szpitala zgłosiła się pacjentka w terminie okołoporodowym. Przeprowadzono u niej badanie położnicze i osłuchowe, w wyniku których stwierdzono, że zarówno stan ciężarnej jak i dziecka nie budzi zastrzeżeń, tj. pęcherz płodowy zachowany, płód żywy z prawidłową czynnością serca oraz czynnością ruchową, stan wód płodowych prawidłowy. Brak było jakichkolwiek czynności skurczowych wskazujących na rozpoczęcie akcji porodowej'' - podaje w oświadczeniu dyrektor Przybylski.

Wyjaśnia, że u pacjentki wykonano badania niezbędne przy przyjęciu do szpitala, tj. USG oraz KTG - badające czynność akcji serca dziecka. O godzinie 16.35 położna badaniem osłuchowym potwierdziła wyczuwalność tętna płodu, nie było porodu ani typowej czynności skurczowej. W trakcie badania osłuchowego wykonywanego między godziną 17.00 a 18.00 zarówno położna jak i matka miały możliwość wysłuchania prawidłowego rytmu pracy serca dziecka.

''W badaniu wykonanym o godzinie 18:00 położna stwierdziła brak tętna płodu i natychmiast wezwała lekarza, który stwierdził obumarcie płodu, co potwierdziły wykonane dodatkowe badania. Pacjentka w dalszym ciągu przebywała w oddziale, gdzie zapewniono jej wszelką pomoc medyczną, zaproponowano także pomoc psychologa i duszpasterza, z której pacjentka nie zachciała w tym czasie skorzystać'' - informuje szef lecznicy w Końskich.

Więcej: www.zoz.konskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH