Grupa ekspertów opracowuje standardy dla laboratoriów in vitro

Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka, Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości współpracują nad zasadami postępowania z materiałem biologicznym w laboratoriach IVF oraz ich monitorowania.

W celu opracowania dokumentu powołano grupę ekspertów w składzie: prof. Robert Spaczyński (przewodniczący), prof. Waldemar Kuczyński, prof. Rafał Kurzawa, prof. Sławomir Wołczyński, dr Katarzyna Kozioł, dr Anna Janicka.

- Naszym wspólnym i nadrzędnym celem jest edukacja oraz podnoszenie standardów leczenia niepłodności w Polsce. Przystąpiliśmy do pracy nad rekomendacjami mając na uwadze, jak ważne dla bezpieczeństwa pacjentów jest nie tylko stosowanie spójnych standardów, ale również efektywne ich monitorowanie - poinformował prof. Sławomir Wołczyński, ekspert Ośrodka Studiów nad Płodnością Człowieka.

Wspólne stanowisko eksperckie będzie materiałem informacyjno-edukacyjnym.

- Trafi do wszystkich podmiotów realizujących procedury IVF w Polsce, a także do agend i instytucji administracji publicznej w Polsce, w których gestii leżą działania legislacyjne, regulacyjne oraz kontrolne dotyczące procedur postępowania z materiałem biologicznym w laboratoriach IVF - dodał prof. Robert Spaczyński, przewodniczący grupy ekspertów oraz konsultant krajowy ds. endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Eksperci planują przedstawić finalną wersję stanowiska w lipcu 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH