VI Diabetologiczny Kurs Podyplomowy EASD im. Oskara Minkowskiego

Europejski kurs diabetologiczny - prowadzony w całości po angielsku - adresowany jest do lekarzy zainteresowanych diabetologią lub stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Wrocławskie Kursy im. Minkowskiego, jak podaje Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, odbywają się od 2004 r. i zawsze były bardzo wysoko oceniane przez uczestników. Kurs Podyplomowy EASD jest to trzydniowe spotkanie o charakterze naukowo-szkoleniowym, organizowane dla około 150 osób z Polski i krajów Europy Środkowej, które stawiają pierwsze kroki w diabetologii lub są diabetologami pragnącymi poszerzyć swoją wiedzę.

Kurs składać się będzie z prawie 20 wykładów i 9 warsztatów przygotowanych według zasad Evidence-Based Medicine, poświęconych najważniejszym klinicznym problemom leczenia chorych na cukrzycę.

Wykładowcy zaproszeni do udziału w kursie to najwybitniejsi europejscy diabetolodzy, m.in.: Andrew J. M. Boulton (UK), Pratik Choudhary (UK), Sean Dinnen (Irlandia), Luc van Gaal (Belgia), Peter Gaede (Dania), Borys Mankowski (Ukraina), Elisabeth Mathiesen (Dania), Asimina Mitrakou (Grecja), Arie Nouwen (UK), Dimitri Pournaras (Wlk. Brytania), Karin Schara (Słowenia), w kursie wezmą udział także najlepsi wykładowcy z Polski.

Kurs ma charakter międzynarodowy i wszystkie zajęcia są prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Udział w Kursie jest bezpłatny; oprócz programu naukowego Komitet Organizacyjny wraz z Komisją Kształcenia Podyplomowego EASD zapewnia noclegi i wyżywienie w trakcie obrad oraz materiały naukowe, uczestnicy zobowiązani są jedynie dojechać do miejsca obrad na własny koszt.

Termin: 13-15 marca 2014 r.

Miejsce: Wrocław

Organizator: 

EASD

Szczegóły: kliknij

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH