Śląskie: zatańczą na rzecz leczenia cukrzycy u dzieci

V Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego odbędzie się na rzecz Europejskiej Kliniki Cukrzycy, fundacji z Dąbrowy Górniczej, której celem jest pomoc dzieciom dotkniętym tą chorobą - poinformowało w czwartek (14 listopada) biuro prasowe wojewody.

Wybór fundacji zbiegł się z obchodzonym 14 listopada Światowym Dniem Cukrzycy, ustanowionym w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną dla upamiętnienia rocznicy urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga. 

Celem Europejskiej Kliniki Cukrzycy z Dąbrowy Górniczej jest pomoc dzieciom chorującym na cukrzycę oraz polepszenie bezpieczeństwa i komfortu ich życia. Fundacja - jak informuje biuro prasowe wojewody - pracuje również na rzecz propagowania wiedzy o cukrzycy i zagrożeń, jakie niesie ze sobą ta choroba. 

"Fundacja chce kupić autobus i stworzyć diabetobus, który będzie wykorzystywany w badaniach profilaktycznych dzieci oraz w akcjach informacyjnych wśród mieszkańców naszego regionu" - poinformowały służby wojewody. Koszt autobusu sięga 250 tys. zł. Celem V Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego będzie zebranie funduszy na realizację tego zadania.

Bale charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci z woj. śląskiego organizowane są od 2010 roku. W poprzednich edycjach odbyły się na rzecz podopiecznych Fundacji "Iskierka", która opiekuje się dziećmi chorymi na raka, Fundacji Pomocy Dzieciom "Ulica", która pracuje z dziećmi ze środowisk ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym, Śląskiego Funduszu Stypendialnego umożliwiającego edukację studentom z biednych rodzin oraz Fundacji Spina - wspierającej dzieci rodzące się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Wysokość zebranych funduszy wahała się od 200 do 400 tys. zł. 

V Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego odbędzie się 1 marca przyszłego roku w salach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH