Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą

Resort zdrowia we współpracy z wojewodami chce organizować szkolenia dla pracowników przedszkoli dotyczące cukrzycy u dzieci.

- Dostrzegając potrzebę podjęcia działań w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa pobytu dzieci z cukrzycą w przedszkolach, minister zdrowia 1 września 2014 r. skierował do wojewodów propozycję współpracy przy realizacji zadania pn.: „Opieka nad dzieckiem z cukrzycą - szkolenie dla pracowników przedszkoli - informuje portal rynekzdrowia.pl Krzysztof Bąk rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Jak tłumaczy, szkolenie kierowane do dyrektorów przedszkoli i wychowawców, ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy pracowników na temat cukrzycy oraz możliwości wspierania dziecka w realizacji obowiązków edukacyjnych.

Jednodniowe szkolenie w poszczególnych województwach będzie prowadzone przez lekarzy specjalistów w dziedzinie diabetologii dziecięcej.

- Lekarze ci posiadają największe doświadczenie w prowadzeniu edukacji zdrowotnej skierowanej do osób, które nie pracują w ochronie zdrowia - szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą - wyjaśnia rzecznik ministerstwa.

Szkolenia, zaplanowane na październik i listopad bieżącego roku, realizowane będą w formie wykładów i obejmą następujące tematy:

1.  podstawowe wiadomości o cukrzycy u dzieci i młodzieży;

2.  metody i zasady leczenia - insulinoterapia, dieta, aktywność fizyczna;

3.  powikłania cukrzycy - przyczyny, rozpoznanie, postępowanie;

4.  problemy psychologiczne dziecka chorego na cukrzycę oraz metody wsparcia;

5.  zasady współpracy z rodziną dziecka i pracownikami ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH