HCC: cukrzyca - jak wygrać z epidemią XXI wieku FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W czasie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który będzie trwał od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach, jedna z sesji zostanie poświęcona medycznym i społecznym aspektom leczenia oraz prewencji cukrzycy.

Czy możliwe jest powstrzymanie epidemii cukrzycy i od czego zależeć będzie uzyskiwana długość oraz jakość życia pacjentów z tą chorobą? M.in. na takie pytania odpowiedzą wybitni specjaliści diabetolodzy, eksperci ochrony zdrowia, przedstawiciele NFZ i resortu zdrowia zaproszeni do udziału w kongresowej debacie.

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Sesję „Leczenie cukrzycy w Polsce” zaplanowano na 19 lutego 2016 r., w godz. 9.30-11.00 (cz.I - wykłady) i 11.30-13.00 (cz.II - dyskusja).

Wybrane zagadnienia omawiane podczas tej sesji:
• Cukrzyca jako problem społeczny
• Epidemiologia cukrzycy w Polsce
• Koszty leczenia cukrzycy
• Organizacja opieki diabetologicznej w Polsce
• Prewencja cukrzycy i jej powikłań.

***
Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH