CHOROBY PŁUC

PARTNER SERWISU
Ruszyła akcja Akademia Oddychania

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania, której celem jest dostarczanie szeroko pojętej wiedzy dotyczącej astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych oraz astmy i zespołu krupu u dzieci.

Kampania pn. Akademia Oddychania ma uświadamiać pacjentom, jak istotna jest stała kontrola choroby i prawidłowe stosowanie systemów inhalacyjnych.

Choroby płuc i oskrzeli występują u coraz większej grupy osób - szacuje się, że astma dotyka ponad 4 miliony Polaków, z czego zaledwie połowa została zdiagnozowana. Przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ma ok. 2,5 miliona mieszkańców naszego kraju.

- Rośnie liczby chorych, ale, niestety, badania wykazują, że aż 70-80% leczących się astmatyków niewłaściwie przyjmuje leki - zauważa dr Piotr Dąbrowiecki, prezes zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. - Tym istotniejsza staje się kwestia właściwej edukacji pacjentów i uświadomienia im, co oznacza prawidłowa inhalacja leku i stała kontrola choroby.

Stąd pomysł powołania Akademii Oddychania, kampanii zainicjowanej przez firmę AstraZeneca Polska. Kampanii patronują: Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej oraz Fundacja „Zawsze O Krok Przed Astmą”.

W ramach Akademii Oddychania stworzono wiele rozwiązań edukacyjnych. Oprócz typowych, takich jak poradniki drukowane dla chorych na astmę i POChP, przygotowano farmaceutów z ponad 200 aptek w całym kraju do udzielania porad, dzięki którym pacjenci mają szansę lepiej opanować techniki inhalacji.

W serwisie www.akademiaoddychania.pl pacjenci, obok informacji o swoim schorzeniu, znajdą porady dotyczące życia z chorobą, w tym z zakresu żywienia czy sportu, filmy instruktażowe o właściwym stosowaniu inhalatorów, a nawet przykłady rehabilitacji oddechowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH