CHOROBY PŁUC

PARTNER SERWISU
Finał plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc „Oddech dla Życia" Finał plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc „Oddech dla Życia". Fot. Fotolia

W Wiśle w ramach XXXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, rozstrzygnięto pierwszą edycję plebiscytu "Oddech dla Życia". Nagrodzono lekarzy szczególnie wyróżniających się w działaniach na rzecz podnoszenia świadomości na temat Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP).

W tegorocznej edycji plebiscytu „Oddech dla Życia” statuetki i nagrody dla laureatów zostały przyznane w trzech kategoriach. Zwycięzcami zostali:

dr Beata Chmielowicz-Frontczak w kategorii „Opieka nad pacjentami z POChP” za szczególne zaangażowanie w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych na POChP w okresie ciężkich zaostrzeń choroby;

prof. Ryszarda Chazan w kategorii „Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego w obszarze POChP” za konsekwentnie i skutecznie realizowaną od wielu lat misję szerzenia wiedzy na temat POChP zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów;

dr Michał Bednarek w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” za szereg prac naukowych poświęconych epidemiologii POChP, które pozwoliły na określenie częstości występowania tej choroby w polskiej populacji.

Specjaliści podkreślają, jak trudną pracę wykonują na co dzień lekarze opiekujący się pacjentami z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc - ciężką, nieodwracalną chorobą układu oddechowego. W jej specyfikę wpisana jest nie tylko nieodwracalna obturacja (zwężenie) oskrzeli, lecz także okresowo występujące nasilenia objawów choroby i zaostrzenia jej postaci. Nierzadko u pacjentów z POChP diagnozuje się wiele chorób współtowarzyszących, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla odpowiedniego doboru terapii i właściwej opieki nad chorymi.

- Pierwszą edycję plebiscytu „Oddech dla Życia” zadedykowaliśmy lekarzom, którzy wyróżniają się
w swojej codziennej praktyce klinicznej i edukacyjnej, zwiększają postęp w terapii i wiedzy
o POChP i poszerzają dostęp pacjentów do innowacyjnych metod leczenia tej choroby - mówi
prof. Władysław Pierzchała, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

- Jako Polskie Towarzystwo Chorób Płuc doceniamy wysiłek lekarzy szczególnie zaangażowanych w podnoszenie jakości życia chorych na POChP, m.in. przez zapewnianie im troskliwej i życzliwej opieki. Dzięki plebiscytowi mamy także możliwość podkreślenia wspaniałych efektów pracy lekarzy specjalizujących się w leczeniu skomplikowanych chorób układu oddechowego - dodaje.

Na kandydatów w plebiscycie „Oddech dla Życia” mogli głosować wyłącznie lekarze z Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH