CHOROBY PŁUC

PARTNER SERWISU
Dni Spirometrii - zgłoszenia placówek mile widziane Fot. mat. prasowe

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergię i POChP oraz Wojskowy Instytut Medyczny ponownie zapraszają lekarzy do przeprowadzenia akcji spirometrycznej pod nazwą Dni Spirometrii 2016, która jest częścią wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life.

Tegoroczna inicjatywa została objęta patronatem Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a także Polskiego towarzystwa alergologicznego i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Tematem wiodącym tegorocznych obchodów będzie rola aktywności fizycznej w przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego. Dni Spirometrii potrwają od 12 do 17 września.

Zawołanie „włącz aktywną opcję” promujące kampanię Healthy Lungs For LIFE wzywa do włączenia aktywności fizycznej w swoim życiu. Młodzi chorzy z astmą oskrzelową niech zaczną biegać lub intensywnie ćwiczyć , chorzy z POCHP w zależności od stopnia klinicznego choroby niech wybiorą nordic wolking lub spacery.

Wszystko dla zdrowia aby zmierzyć się ze swoja chorobą. Aktywność fizyczna zwiększa pojemność życiową płuc, głębokość oddechu i zużycie tlenu, a zmniejsza liczbę oddechów na minutę i wielkość długu tlenowego. Zgodnie ze starą polską sentencją "ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, żaden lek nie jest w sanie zastąpić ruchu".

- Połączmy te dwa elementy dla dobra naszych chorych - zaprasza, zwracając się do lekarzy, dr Piotr Dąbrowiecki, z Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego, przewodniczący zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergię i POChP.

Rejestracja placówki bądź własnej praktyki lekarskiej do udziału w Dniach Spirometrii 2016 jest bardzo prosta.

Należy wejść na stronę www.astma-alergia-pochp.pl i poprzez zakładkę Zarejestruj placówkę  wypełnić Formularz rejestracyjny. Mogą Państwo wybrać dowolny dzień i godzinę w proponowanym zakresie dat. Lista zarejestrowanych placówek  tworzy się na bieżąco i jest widoczna w zakładce Lista placówek 2016 - zachęca dr Piotr Dąbrowiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH