2018

 • Raport

  Mamy kilka problemów

  Mamy kilka problemów

  Obecnie firmy farmaceutyczne muszą zgadzać się na dopuszczenie do programu lekowego kolejnej terapii. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że planowana nowelizacja ustawy refundacyjnej zmieni ten stan rzeczy. - Programy lekowe nie mogą być przedmiotem rywalizacji pomiędzy producentami - podkreśla wiceminister zdrowia Marcin Czech.

 • Wywiad

 • Usługi medyczne

  Programy napisane na nowo

  Programy napisane na nowo

  W 2017 r. dzięki zmianom kryteriów programów lekowych doszło do poprawy efektywności leczenia pacjentów chorujących na agresywne postacie zapalnych chorób reumatycznych, a na skutek obniżenia cen leków poprawia się dostępność terapii.

 • Finanse i zarządzanie

  Co zmieniła sieć szpitali?

  Co zmieniła sieć szpitali?

  Już prawie pół roku funkcjonuje sieć szpitali. Co zmieniła w systemie ochrony zdrowia dla lecznic, a przede wszystkim dla pacjenta? To pytanie jeszcze pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej w oparciu o opinie dyrektorów szpitali można wysnuć pierwsze wnioski.

 • Podwyżki dla rezydentów wywołały lawinę żądań

  Podwyżki dla rezydentów wywołały lawinę żądań

  Podwyżki dla lekarzy rezydentów są jak kula śnieżna, która z każdym dniem powiększa się o nowe żądania płacowe kolejnych grup pracowników - mówi Bogdan Dyjuk, odpowiedzialny w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim za służbę zdrowia. Żeby je spełnić, samorząd zdecydował się poręczyć kredyty dla podległych mu szpitali (na 11 mln zł). W przeciwnym razie przestaną funkcjonować.

 • Polityka zdrowotna

  Losy narodowego płatnika już nie są przesądzone

  Losy narodowego płatnika już nie są przesądzone

  W NFZ odbywają się pozytywne zmiany i z pewnością w obecnej kadencji parlamentu żadne kroki w kierunku jego likwidacji nie będą podejmowane. Tak brzmiała jedna z pierwszych, ważnych deklaracji nowego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. - Może się okazać, że do likwidacji Funduszu w ogóle nie dojdzie, bo ten z zarządzaniem pieniędzmi na zdrowie radzi sobie coraz lepiej - rozważają eksperci, z którymi rozmawialiśmy.

WYSZUKAJ W TREŚCI MAGAZYNU

PRENUMERATA RYNKU ZDROWIA

 • Prenumerata roczna już od 80 złotych!
 • Zniżki przy prenumeracie wielu egzemplarzy
 • Specjalna wersja dla lekarzy i farmaceutów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH