2017

 • Raport

  Od izby przyjęć do wypisu

  Od izby przyjęć do wypisu

  - Sieć szpitali i ich ryczałtowanie to nie jest powrót do finansowania budżetowego w socjalistycznym stylu - zapewnił wiceminister zdrowia Piotr Gryza podczas sesji "Od izby przyjęć do wypisu, cz. I" w trakcie XIII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października).

 • To będzie lekowa ewolucja

  To będzie lekowa ewolucja

  - Wobec kształtu polityki lekowej nie będę stosował podejścia rewolucyjnego, tylko ewolucyjne. Chcemy, aby była oparta na wskaźnikach epidemiologicznych występujących wyłącznie w Polsce, ale jednocześnie realizowana w oparciu o metodykę wyznaczoną przez Światową Organizację Zdrowia - zapowiada wiceminister zdrowia MARCIN CZECH.

 • Czy kolejki mogą być krótsze?

  Czy kolejki mogą być krótsze?

  Sieć szpitali nie jest remedium na skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na świadczenia. Konieczne są inne jeszcze zmiany organizacyjne w systemie i wzrost nakładów - wynika z dyskusji, jaką podczas XIII Forum Rynku Zdrowia prowadzili goście sesji "Za czym kolejka ta stoi? Dostępność świadczeńopieki zdrowotnej w Polsce".

 • Farmacja

  Dialog, stabilne prawo, większy budżet

  Dialog, stabilne prawo, większy budżet

  - Nie da się w sposób kompleksowy i odpowiedzialny tworzyć polityki lekowej i polityki zdrowotnej przy tak ograniczonym budżecie,jaki jest w Polsce. Wówczas ta polityka opiera się na wybieraniu mniejszego zła, co obserwujemy od wielu lat w naszym kraju- mówi WIKTOR JANICKI, dyrektor generalny Roche Polska Sp. z o.o.

 • Usługi medyczne

  Pacjenci z nowotworami krwi - możemy dla nich zrobić więcej

  Pacjenci z nowotworami krwi - możemy dla nich zrobić więcej

  - Bardzo istotne jest wyodrębnienie z zakresu opieki onkologicznej zagadnienia hematoonkologii, bowiem wyzwania w tym zakresie są nieco inne - mówiła dr MAŁGORZATA GAŁĄZKA-SOBOTKA podczas sesji "Hematoonkologia - kierunki doskonalenia opieki nad pacjentami z nowotworami krwi" w ramach XIII Forum Rynku Zdrowia.

 • Technologie informacyjne

  Strategia i proste narzędzia

  Strategia i proste narzędzia

  Ministerstwo Zdrowia razem z Ministerstwem Cyfryzacji pracują nad nową strategią dotyczącą e-zdrowia na lata 2018-2022. Zamiast nowych planów i projektów świadczeniodawcy oczekują jednak wdrożenia zapowiadanych od lat prostych narzędzi, które miały wprowadzić polską służbę zdrowia w technologiczny XXI wiek.

WYSZUKAJ W TREŚCI MIESIĘCZNIKA

PRENUMERATA RYNKU ZDROWIA

 • Prenumerata roczna już od 80 złotych!
 • Zniżki przy prenumeracie wielu egzemplarzy
 • Specjalna wersja dla lekarzy i farmaceutów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH