2017

 • Raport

  Szpitale rehabilitacyjne - co dalej?

  Szpitale rehabilitacyjne - co dalej?

  Po wejściu w życie przepisów o systemie szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), przyszłość szpitali rehabilitacyjnych stanęła pod bardzo dużym znakiem zapytania - uważa dr ZBIGNIEW EYSYMONTT, dyrektor Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu, przewodniczący Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 • Prawo

  Pracują bez odpoczynku

  W ok. 23% skontrolowanych w 2015 r. placówkach pracodawcy nie zapewnili m.in. lekarzom, pielęgniarkom i diagnostom laboratoryjnym odpoczynku dobowego, a w 11% - tygodniowego - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. W niektórych SOR-ach były przypadki świadczenia pracy po 14 godz., a nawet 24 godz. na dobę.

 • Sąd: konsorcja omijały prawo w szpitalnych przetargach

  Sąd: konsorcja omijały prawo w szpitalnych przetargach

  14 lipca br. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał rację szpitalowi, który odrzucił ofertę złożoną w przetargu przez konsorcjum złożone z dostawcy leków i firmy parabankowej. Wyrok jest prawomocny. "Wszelkie oferty składane przez tego typu konsorcja będą odrzucane" - informuje lecznica na stronie internetowej.

 • Farmacja

  Zapowiedź kontroli i drakońskich kar

  Zapowiedź kontroli i drakońskich kar

  Środowisko medyczne chce większego nadzoru nad rynkiem suplementów diety, kontroli ich jakości i w razie nieprawidłowości - drakońskich kar. Postuluje te działania w momencie, gdy media są zalane reklamami suplementów diety, a ich sprzedaż rośnie dynamicznie z roku na rok.

 • Dziwna kariera witaminy C

  Dziwna kariera witaminy C

  Lewoskrętna witamina C, utleniona forma witaminy C, dożylne wlewy witaminy C, które mają zapobiegać rakowi, chorobie Parkinsona, zwyrodnieniu plamki żółtej, fibromialgii i depresji oraz służyć "detoksykacji" - co się dzieje z witaminą C blisko 100 lat po jej odkryciu?

 • Polityka zdrowotna

  Na razie jest chaos

  Na razie jest chaos

  W 1958 r. GOMUŁKA z CYRANKIEWICZEM przyznawali lekarzom po 20 latach pracy 1,7 przeciętnej płacy w kraju. Dzisiaj antykomunista KONSTANTY R ADZIWIŁŁ proponuje nam 1,27 średniej krajowej. To jest kompromitacja - mówi KRZYSZTOF BUKIEL, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

WYSZUKAJ W TREŚCI MIESIĘCZNIKA

PRENUMERATA RYNKU ZDROWIA

 • Prenumerata roczna już od 80 złotych!
 • Zniżki przy prenumeracie wielu egzemplarzy
 • Specjalna wersja dla lekarzy i farmaceutów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH