2017

 • Raport

  Optymalny model opieki

  Optymalny model opieki

  Każdy pacjent chce żyć w miarę normalnie - chodzić, jeść, nie cierpieć i być wśród bliskich. W sytuacji, gdy terapię można realizować w domu, pobyt w szpitalu nie tylko nie ma sensu, ale wręcz może zaszkodzić choremu, np. narażając na zakażenie szpitalne.

 • Usługi medyczne

  Daleka droga do szpitala

  Daleka droga do szpitala

  Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, które pozwolą, pod pewnymi warunkami, na skorzystanie z pomocy zespołów ratownictwa medycznego na terenie szpitala. Obecnie ustawa mówi, że mogą one działać jedynie "w warunkach pozaszpitalnych".

 • Na emeryturze nie zamierzam odpoczywać

  Na emeryturze nie zamierzam odpoczywać

  Rozmowa z prof. KRZYSZTOFEM ZIAJĄ, kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń SUM w latach 1991-2017, wieloletnim ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii SP Szpitala Klinicznego nr 7 SUM, Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach Ochojcu.

 • Finanse i zarządzanie

  Nadwykonania wczoraj, dziś i jutro

  Nadwykonania wczoraj, dziś i jutro

  KONSTANTY RADZIWIŁŁ zapowiedział solidny zastrzyk finansowy dla służby zdrowia. Mówił o blisko 3 mld zł. Część tej kwoty (ok. 1-1,5 mld zł) ma być przeznaczona na opłacenie nadwykonań. Według danych Centrali NFZ, tylko w 2016 r. wynosiły one ponad 321 mln zł.

 • Polityka zdrowotna

  Szpitale w sieci. I co dalej?

  Szpitale w sieci. I co dalej?

  Wprowadzenie sieci szpitali daje pewność finansowania, ale nadal pozostają znaki zapytania dotyczące szczegółów przyjętych rozwiązań - wynika z dyskusji toczonej przez gości zaproszonych do udziału w sesji "Kierunki rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce" podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.).

 • Sejmowa dyskusja o POZ

  Sejmowa dyskusja o POZ

  27 września br. odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. - Ustawa o POZ, obok ustawy o sieci szpitali, ma zmienić oblicze służby zdrowia - zapowiada PiS. Opozycja twierdzi, że bez zapewnionego finansowania i rozwiązania problemów z kadrami to tylko pobożne życzenia.

WYSZUKAJ W TREŚCI MIESIĘCZNIKA

PRENUMERATA RYNKU ZDROWIA

 • Prenumerata roczna już od 80 złotych!
 • Zniżki przy prenumeracie wielu egzemplarzy
 • Specjalna wersja dla lekarzy i farmaceutów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH