Wyzwanie dla Europy

Opracowanie Raportu "Starzejące się społeczeństwo jako wyzwanie ekonomiczne dla europejskich gospodarek" będzie jednym z najważniejszych elementów specjalnego programu, którego partnerami są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komitet Farmaceutyczny działający przy Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce (AmCham).

Kampania trwać będzie do końca grudnia 2011 roku, ale organizatorzy przewidują możliwość kontynuacji programu także w roku 2012, ogłoszonym Europejskim Rokiem Aktywnego Starzenia się i Solidarności między Pokoleniami.

Zwrócić uwagę

Zainteresowanie instytucji europejskich tym problemem potwierdza, że jest to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją obecnie europejskie społeczeństwa i rządy.

- Europa musi się przygotować na to, że jej społeczeństwo będzie się starzeć, a zastosowanie innowacji będzie jednym z dostępnych narzędzi do radzenia sobie z tym wyzwaniem - powiedział niedawno John Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia i ochrony konsumentów.

Prowadzony przez Pracodawców RP oraz Komitet Farmaceutyczny AmCham program edukacyjno-informacyjny ma za zadanie zwrócić uwagę władz i opinii publicznej na szeroko rozumiane innowacje w medycynie (obejmujące prewencję, diagnostykę oraz nowoczesne leczenie) jako jeden ze sposobów stawienia czoła problemowi starzejącego się społeczeństwa.

- W ramach prowadzonych działań komunikacyjnych pragniemy podkreślić nie tylko humanitarny wymiar tego rozwiązania w postaci zmniejszenia cierpienia, poprawy jakości i wydłużenia życia, ale również wymierne korzyści ekonomiczne, takie jak zmniejszenie kosztów leczenia, ograniczenie liczby dni spędzonych przez pracowników na zwolnieniach lekarskich, w szpitalach i ośrodkach opieki - informują organizatorzy programu.

Warto zaznaczyć, że problem starzejącego się społeczeństwa nie dotyczy wyłącznie osób po 65. roku życia. Już dziś niezbędne jest podejmowanie działań, które przyniosą wymierne rezultaty w przyszłości, czyli poprawią zdrowie dzieci, młodzieży i osób, które obecnie znajdują się w wieku produkcyjnym.

Cykl działań

W ramach kampanii zostaną zorganizowane m.in.: spotkanie prasowe poświęcone ogłoszeniu wspomnianego Raportu "Starzejące się społeczeństwo jako wyzwanie ekonomiczne dla europejskich gospodarek" (w ramach "Czwartku na Brukselskiej" w siedzibie Pracodawców RP), debata ekspertów z różnych dziedzin (ekonomia, farmakoekonomika, socjologia, demografia) na temat starzejącego się społeczeństwa, spotkania na tematy związane z innowacją w medycynie jako jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem starzenia się społeczeństwa. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH