II Kongres Onkologii Polskiej - Poznań 2006

Blisko 1500 osób, w tym 200 zaproszonych gości z kraju i z zagranicy, wzięło udział w II Kongresie Onkologii Polskiej (25-28 października 2006 r.), który zorganizowany został na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego kongresu był prof. Julian Malicki. Członkami Komitetu Naukowego, któremu przewodniczył prof.
Marian Reinfuss, byli natomiast wybitni specjaliści z całej Polski.

Dwa ważne kursy

Zaprezentowano 621 doniesień ustnych i plakatowych. W kongresie wzięło udział 45 wystawców. Wydarzeniu towarzyszyły także dwa kursy szkoleniowe. Pierwszy - w zakresie nowoczesnej radioterapii w ginekologii onkologicznej (zorganizowany przez Towarzystwo Radioterapii Ginekologicznej). Kierownictwo nad tym kursem objął dr Andrzej Roszak.
Drugi kurs obejmował hybrydyzację in-situ (FISH i CISH) w diagnostyce chłoniaków (część I) oraz zakres diagnostyki histopatologicznej chłoniaków z wykorzystaniem technik FISH, CISH i IMH. Ten kurs zorganizowany został przez prof. Jana Bręborowicza.
W pierwszym dniu kongresu - już po raz czwarty w jego historii - odbyło się także Forum Młodych Naukowców (Young Scientists’ Forum), organizowane z inicjatywy prof. Juliana Malickiego, a poświęcone promocji osiągnięć młodych (poniżej 35. roku życia) radioterapeutów, fizyków medycznych i radiobiologów z Polski, a także z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Zaprezentowali oni przed gronem zaproszonego jury, wyłącznie w języku angielskim, 31 prac, w tym 13 prezentacji ustnych i 12 plakatowych.

Międzynarodowe jury

Do udziału w pracach jury zaproszeni zostali wybitni specjaliści w dziedzinie radioterapii, fizyki medycznej i radiobiologii: Michael Baumann (Drezno), Hakkan Nystrom (Kopenhaga), Ben Mijnheer (Amsterdam), Volker Budach (Berlin), Richard Poetter (Wiedeń). Jury wyróżniło 9 laureatów najlepszych prezentacji, przyznając nagrody pieniężne oraz dyplomy.
Kongres zorganizowany został przez zespół Wielkopolskiego Centrum Onkologii, a przede wszystkim przez pracowników Działu Szkoleń, Współpracy Naukowej i Zapewnienia Jakości, wspieranych pomocą studentów Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego oraz Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH