Wspólna platforma

TeleMedNet, czyli poznajmy koszty

Innowacyjna platforma TeleMedNet ma umożliwić m.in. stworzenie bazy danych kosztów leczenia na poziomie procedur medycznych.

Projekt realizuje Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

Głównym celem programu TeleMedNet jest utworzenie infrastruktury informatycznej oraz aplikacji, które umożliwią gromadzenie i przechowywanie oraz analizę danych. Nowoczesna platforma zapewni bezpieczny i stały dostęp do infrastruktury informatycznej. Jedną z licznych korzyści będzie możliwość stworzenia bazy danych kosztów leczenia na poziomie procedur medycznych.

Na platformie znajdzie się także system monitorowania kardiologicznego on-line, który pozwoli na monitoring 15 pacjentów jednocześnie. Dzięki temu lekarz prowadzący będzie mógł na bieżąco kontrolować czynności życiowe pacjenta i szybko zareagować w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia życia pacjenta.

Kolejnym zadaniem inwestycji jest usprawnienie statystycznej analizy i eksploracji danych, które pozwoli szpitalowi optymalizować koszty leczenia pacjentów i planować zasoby szpitalne, tj. obłożenie łóżek czy liczbę pacjentów na oddziale.

Projekt będzie współfinansowany w 85% wartości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Pozostałe 15% pokryje budżet państwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu szpitale nie ponoszą wkładów własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH