Dyskusja o racjonalizowaniu kosztów farmakoterapii, nie tylko w Polsce

Jak racjonalizować koszty farmakoterapii w Polsce?" - taki jest tytuł konferencji, którą Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) organizuje 29 marca w sali Biblioteki Narodowej w Warszawie.
- Porównując rozwiązania stosowane w Europie i obowiązujące w Polsce, możemy stwierdzić, iż nasz system zaniedbuje stronę popytową, o której decyduje lekarz przepisujący receptę. Np. nie stosuje się w Polsce żadnych systemów motywujących lekarzy do ordynowania generyków - informuje Cezary Śledziewski, prezes PZPPF.
Tematyka wykładów, to m.in.: lek generyczny i jego rola w terapii; rosnąca rola leków generycznych w Europie - ewolucja w systemach krajów członkowskich UE; tendencje na krajowym rynku leków; efekty konkurencji na krajowym rynku leków (ilustrowane przykładami); prezentacja wyników badań opinii społecznej "Pacjent - lekarz - leki" o dostępności leków dla społeczeństwa; metody wpływania na racjonalizację kosztów farmakoterapii w Europie - wnioski dla Polski; propozycje zmian systemowych w zakresie refundacji i ordynacji leków w Polsce.
Przewidziano też dyskusję: "Jak usprawnić funkcjonujący w Polsce system refundacji i ordynacji leków, celem efektywniejszego wykorzystania środków finansowych?". W panelu udział wezmą: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i NFZ, parlamentarzyści, lekarze uczestnicy obrotu lekami i eksperci rynku farmaceutycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH