Miasto kupiło rudzkiemu szpitalowi uSg za 800 tys. zł

Najnowszej generacji aparat USG, Voluson 730 Expert, pozwalający na rozpoznawanie wad płodu już w 12. tygodniu ciąży, od początku marca działa w oddziale klinicznym położnictwa i ginekologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Tej generacji ultrasonografy są najdoskonalszymi i najszybszymi urządzeniami USG, jakie do tej pory wymyślili naukowcy.

W czasie rzeczywistym...

- Aparat umożliwia ocenę badanych struktur w czasie rzeczywistym i w trójwymiarze. Na obrazie monitora widać dokładnie, jak płód się porusza, można dostrzec nawet grymasy jego twarzy - mówi kierownik rudzkiej kliniki, doc. Krzysztof Sodowski. - Dzięki ogromnej rozdzielczości uzyskiwanej w tym aparacie, możliwe jest czytelne zobrazowanie o wiele większej liczby szczegółów niż w aparatach poprzedniej generacji. Pozwala to na diagnostykę już niewielkich wad płódu. Jest ona też zdecydowanie bardziej wiarygodna, bo obrazy są dużo bardziej czytelne.
Wysoką jakość badania twórcy aparatu osiągnęli m.in. poprzez zwiększenie do kilkunastu ilości klatek obrazu odczytywanego w ciągu sekundy. W oparciu o dane uzyskane podczas diagnostyki, można podjąć dostatecznie wczesne leczenie. Dzięki temu możliwe jest takie planowanie porodu i leczenia, aby dać dziecku jak najwięcej szans. Niektórym, w porę wykrytym wadom, można zapobiegać już podczas leczenia wewnątrzmacicznego, a część z nich, np. wady serca, można leczyć operacyjnie po urodzeniu się dziecka.

... łatwiej dostrzec

Nowoczesna diagnostyka USG pozwala również na wcześniejsze wykrycie chorób nowotworowych u kobiet. Zdecydowanie łatwiej można dostrzec bardzo wczesną zmianę w obrębie jajnika lub macicy. Aparat umożliwia dokładniejsze badanie przepływów naczyniowych w obrębie miąższu jajnika przy użyciu techniki dopplerowskiej.
Przepływ jest łatwiejszy do zmierzenia, bo nowoczesny ultrasonograf pokazuje jeszcze więcej naczyń i dokładniej niż dotychczas stosowane aparaty. Aparat zakupiło rudzkiemu szpitalowi miasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH