Dopóki gorzowski Szpital Wojewódzki nie wyzwoli się od widma bankructwa, dopóty nikt nie zazna w nim spokoju

Pacjentka (czeka na autobus jadący do szpitala): - Jak kiedyś były trzy szpitale i wszystkie były zadłużone, a potem je połączyli w jeden, to te długi musiały narastać! Dyrektorka szpitala (właśnie dzwonił wojewoda i zaprosił do siebie na czternastą): - Nie da się nie generować zadłużenia, gdy z kontraktu z NFZ ma się rocznie 130 milionów wpływów, a na usługi medyczne w sumie wydaje się o dwadzieścia więcej.
Marszałek Województwa Lubuskiego (pod okoliczność uchwalania budżetu, między jednym punktem sesji a drugim): - Przypomnę, że w województwie, gdy obejmowaliśmy w nim władzę, długi wszystkich szpitali wynosiły niemal 468 milionów złotych... Ta sytuacja powodowała takie chwile i takie momenty, że budżet województwa był zagrożony nawet zarządem komisarycznym.
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego (z innej opcji politycznej niż zarząd województwa): - Upadłość Szpitala Wojewódzkiego to upadłość województwa. Dla miasta oznaczałoby to konieczność budowy nowego szpitala.
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim.
Synonim klinicznych problemów krajowego systemu ochrony zdrowia, a naszego szpitalnictwa w szczególności.
Wykreowany przez rzeczywistość, a spopularyzowany przez media potwór, któremu na imię: 300 milionów złotych zadłużenia! Zmniejszyło się? Zwiększyło się? Będzie lepiej czy gorzej? Splajtuje i rozwali budżet województwa? Wyjdzie na prostą? Kiedy? Czy to możliwe?

Z trzech jeden

Anna Rybska jest przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, a Maria Kozimur szefuje Międzyzakładowemu Związkowi Zawodowemu Pracowników Ochrony Zdrowia. W pierwszym związku jest 460 pracowników, a 230 w drugim. SP Szpital Wojewódzki w czerwcu zatrudniał 1740 pracowników (gdy w kwietniu ubiegłego roku w gabinecie dyrektorskim zasiadła Wanda Elżbieta Szumna, w szpitalu pracowało 2200 ludzi).
Przewodnicząca Rybska komunikuje to, co w Polsce powszechnie nie jest znane.
Zatem nie jest tak, jak się ludziom wydaje, że gorzowski szpital jest jeden. Owszem, jest jeden, ale składa się z trzech - ongiś samodzielnych - placówek.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH