Teraz czas na szefa szefów

Samorząd lekarski: "teren" wybrał prezesów

Pod koniec stycznia podczas Krajowego Zjazdu Lekarzy wybrany zostanie nowy szef lekarskiego samorządu zawodowego. Za-kończyły się już wybory delegatów na zjazd w okręgowych izbach i wiadomo, że samorządowcy, którzy informowali o chęci kandydowania na stanowisko prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, znaleźli się w gronie delegatów. Chęć kandydowania publicznie potwierdzili: Andrzej Włodarczyk, Romuald Krajewski i Maciej Hamankiewicz. Na przedwyborczej "giełdzie" pojawiła się też kandydatura... obecnego wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego. Była ona tyleż zaskakująca, co mało prawdopodobna, gdyż w przypadku wyboru na prezesa NRL wiceminister musiałby zrezygnować z rządowej posady. Zresztą wiceminister Twardowski szybko zdementował tę informację.

Przez ostatnie dwie kadencje prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej był dr Konstanty Radziwiłł. Dlatego nie może ponownie kandydować. Wystartował jednak w wyborach na prezesa Okrę-gowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Samorządowcy byli pewni, że wygra. Stało się inaczej.

Radziwiłł: Liczyłem się z taką sytuacją

Niewielką liczbą g łosów podczas Okręgo-wego Zjazdu Lekarzy w Warszawie (12-13 grudnia 2009 r.) Konstanty Radziwiłł w drugiej turze przegrał z dotychczasowym wiceprzewodniczącym ORL Mieczysławem Szatankiem, którego kandydaturę zgłosił - były już przewodniczący warszawskiego samorządu - Andrzej Włodarczyk.

- Demokracja ma swoje prawa. Liczyłem się również z taką sytuacją - tak komentuje portalowi rynekzdrowia.pl swoją przegraną doktor Radziwiłł. Pytany o to, czym będzie się zajmował po zakoń-czeniu kadencji prezesa NRL, zapewnia, że nadal będzie działał w samorządzie lekarskim oraz poświęci swój czas na działalność jako prezydent Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich.

- Będę również kandydował do organów Naczelnej Rady Lekarskiej - deklaruje. Co do kandydatów na nowego prezesa NRL, którzy potwierdzili chęć startu w wyborach, mówi, że każdy z nich od lat pracuje na rzecz samorządu.

- Doktorzy Hamankiewicz i Włodarczyk przez dwie kadencje byli przewodniczącymi, natomiast doc. Krajewski był bardzo aktywnym działaczem samorządowym, szczególnie na polu odpowiedzialności zawodowej. Był też szefem Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Naczelnej Izbie Lekarskiej - przypomina prezes Radziwiłł.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH