Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Farmaceutów Kraków 2006

Jakie wyzwania stawiają współczesnej medycynie choroby cywilizacyjne? Na tak postawione pytanie starało się odpowiedzieć grono ekspertów podczas odbywającej się w Krakowie II Międzynarodowej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej Farmaceutów Kraków 2006 (8-11 października), zorganizowanej przez Naczelną Izbę Aptekarską i Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, pod patronatem Zarządu Niemieckich Izb Aptekarskich.
Podczas konferencji mówiono m.in.
o problemie chorób nowotworowych, doskonalszych postaciach leków i nowych sposobach ich podawania, farmakoterapii krwi i układu krwiotwórczego, problemach związanych z leczeniem niektórych chorób wirusowych. Zainteresowanie wzbudziły wykłady gości z Niemiec, m.in. na temat przekazywania pacjentom informacji o działaniach ubocznych leków, przyczynach i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz zadaniach, jakie stawia przed aptekarzami terapia otyłości.
- Konferencja jest elementem ustawicznego kształcenia farmaceutów, ma pomóc każdemu aptekarzowi i farmaceucie w doskonaleniu zawodowym.
Myślę, że środowisko pozytywnie ocenia tego typu inicjatywy - powiedział nam po zakończeniu konferencji prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Andrzej Wróbel. - Z zadowoleniem przyjęliśmy przedstawioną nam decyzję Izb Aptekarskich z Niemiec o aktywnym włączeniu się we współorganizowanie konferencji co roku, choć wcześniej partnerzy niemieccy zamierzali przejawiać taką aktywność co dwa lata. To istotna decyzja, bo konferencja służy wymianie doświadczeń naukowych prezentowanych przez uczelnie polskie i niemieckie, jak również jest miejscem wzajemnego poznawania rozwiązań organizacyjnych stosowanych w aptekarstwie

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH