IV Konferencja "Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia"

Firma Kamsoft zorganizowała IV Konferencję Naukową "Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia OSOZ - w trosce o zdrowsze społeczeństwo".
Impreza odbyła się 16 listopada w Warszawie, przyciągając osoby zainteresowane wykorzystaniem IT w medycynie.

Przy ograniczonych środkach

OZOS to techniczny projekt realizacji Narodowego Planu Zdrowia oraz Narodowego Programu Zdrowia. Jest techniczno-informatycznym podejściem do globalnego problemu zarządzania opieką zdrowotną. Przewodnią ideą Systemu jest maksymalizacja stanu zdrowotnego pacjentów z ograniczonych środków finansowych.
Idea OSOZ - jak tłumaczy jego twórca - Zygmunt Kamiński, prezes Kamsoftu, powstała w 1990 roku: - Chodziło o to, by leczyć "przed pacjentem", rozpocząć politykę zdrowotną zanim wystąpią choroby. Celem projektu jest maksymalne wykorzystanie technik, aby modelować zdarzenia w kraju, zapisać je w postaci liczbowej i zastępować leczenie naprawcze leczeniem zapobiegawczym.
W systemie tym pacjent (społeczeństwo) jest opisany wzorem matematycznym, z którego można wyciągać wnioski, ustalać politykę zdrowotną - tłumaczył Zygmunt Kamiński podczas prelekcji otwierającej konferencję.

11 prelekcji

Wśród kolejnych panelistów konferencji znaleźli się zarówno naukowcy, pracujący nad systemami oceniającymi kondycję zdrowotną pacjentów, jak i lekarze, którzy w praktyce wykorzystują narzędzia informatyczne. Do prelekcji, które przyciągnęły największą liczbę słuchaczy, należały m.in.: wystąpienie Andrzeja Wróbla, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, który przedstawił korzyści z IT w firmach farmaceutycznych oraz wspólne wystąpienie Małgorzaty Bulandy z Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych i Artura Drzewieckiego z Katedry Mikrobiologii Collegium Medium UJ, poświęcone wsparciu nadzoru epidemiologicznego ze strony informatyki.
W sumie uczestnicy wysłuchali 11 prelekcji. Udział w konferencji wzięło około 300 osób. "Rynek Zdrowia" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH