Akcja edukacyjna Polkard Media Junior - "Pamiętaj o sercu"

Polkard Media Junior - "Pamiętaj o sercu" to akcja edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i rodziców, której celem jest upowszechnienie wiedzy o możliwościach prewencji chorób sercowo-naczyniowych.
Projekt ten jest częścią Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego na lata 2006-08.

Najpierw przyczyny

Pomysłodawcom Programu chodzi głównie o zrozumienie przez społeczeństwo przyczyn powstawania oraz możliwości i sposobów zapobiegania tym chorobom.
Aby móc zapobiegać, trzeba najpierw znać czynniki ryzyka, a są nimi, według dr Zofii Słońskiej z Instytutu Kardiologii w Warszawie, zastępcy koordynatora Programu Polkard Media Junior - bezruch, nieprawidłowe odżywianie, agresja, palenie papierosów.
Organizatorzy Programu zamierzają przekonać dzieci, młodzież i rodziców, że na wiele czynników, od których zależy stan naszego serca, sami mamy duży wpływ.
Na szczęście aż 77% dzieci uważa, że zdrowie zależy od nich samych, więc jest szansa, że wspomagane przez Program zmienią swoje nawyki żywieniowe i styl życia - głównych "odpowiedzialnych" za choroby sercowo-naczyniowe. A jest o czym mówić, bowiem z wyników badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim wynika, że nadwaga i otyłość dotyczy około 15,7% dzieci w wieku szkolnym, a podwyższone ciśnienie tętnicze - 11% i to u coraz młodszych dzieci.
Ważnym elementem edukacyjnym Programu Polkard Media Junior - "Pamiętaj o sercu" jest pomoc dzieciom, młodzieży i rodzicom w zrozumieniu zależności pomiędzy nadwagą czy otyłością a podwyższonym ciśnieniem tętniczym oraz uświadomienie konieczności prewencji, aby zapobiec wielu powikłaniom i zmniejszyć umieralność na choroby układu krążenia w wieku dorosłym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH