Międzynarodowe Sympozjum EBHC

2 i 3 października br., w Auli Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum pt. Evidence-Based Health Care Priorytety w Ochronie Zdrowia. Zgodnie z tą nazwą, głównym tematem będzie system ochrony zdrowia oparty na dowodach naukowych (Evidence-Based Health Care - EBHC).
- Wybór tematyki podyktowany jest narastającą potrzebą zmian w polskim systemie ochrony zdrowia oraz wyraźną ewolucją w kierunku EBHC systemów ochrony zdrowia w krajach sąsiednich. Prezentowane będą doświadczenia i osiągnięcia w wykorzystaniu multidyscyplinarnego podejścia do leczenia, badań, finansowania opieki zdrowotnej i technologii medycznych w oparciu o naukowe dowody i analizy - napisali we wstępie do Programu Sympozjum prof. Jacek Ruszkowski - przewodniczący Komitetu Naukowego i Jacek Siwiec - przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Sympozjum.

Otwarta formuła

Obradom przewodniczyć będą uznani na świecie eksperci, którzy przedstawią prezentacje i poprowadzą dyskusje w ramach 6 sesji tematyczych: Programy przesiewowe i terapeutyczne; Koszyki świadczeń; Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne; Priorytety zdrowotne i analityczne - w tym inicjatywy w ramach tzw. horizon scanning; Standaryzacja w medycynie; Lista leków refundowanych.
Wykłady wygłoszą m.in. prof. sir Muir Gray (Wielka Brytania), prof. Isabelle Durand- Zaleski (Francja), prof. Jacek Ruszkowski, prof. Jacek Spławiński, dr Pedro Koch (Szwajcaria), Mitchell Sugarman (USA), dr Ales Bourek (Czechy), dr Alric Rüther (Niemcy), dr Milojka Novak (Słowenia), dr Waldemar Wierzba.
Przyjęta formuła Sympozjum zakłada czas na dyskusję z wybitnymi ekspertami, co pozwoli uczestnikom skorzystać z ich wiedzy w zakresie szerszym niż ma to zazwyczaj miejsce w ramach tego rodzaju spotkań.

Guru EBHC

- Zasadniczym celem Sympozjum jest edukacja i możliwość spotkania światowej sławy ekspertów w zakresie tzw. systemu ochrony zdrowotnej opartego na racjonalnych podstawach. Sympozjum będzie też doskonałą szansą, by nawiązać kontakt z "guru" EBHC na świecie - mówi Krzysztof Łanda, jeden z wykładowców Sympozjum, prezes HTA Consulting.
- Termin Evidence-Based Health Care został ukuty przez prof. Muir’a Gray’a, który jest autorem jednego z podstawowych podręczników dla menedżerów opieki zdrowotnej na świecie, pod tym samym tytułem - dodaje Krzysztof Łanda.
Wszystkie wykłady podczas Sympozjum będą tłumaczone na język polski lub angielski.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Central and Eastern European Society of Technology Assessment in Health Care (CEESTAHC), Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego i Polskie Towarzystwo Standardów Medycznych (Polstmed).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH